SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar skandalı istifayı getirdi!

İspanya Ligi takımlarından Barcelona'nın kulüp başkanı Sandro Rosell'in Neymar'ın transferindeki usulsüzlük nedeniyle istifa ettiği belirtildi.

Güncellenme: 16:01, 23/01/2014
Neymar skandalı istifayı getirdi!

İspanyol basını, Sandro Rosell’in, Neymar’ın transferinde usulsüzlük yapıldığına ilişkin iddianamenin, İspanyol yargıç Pablo Ruz tarafından kabul edilmesinden sonra Barcelona Kulübü başkanlığından istifa ettiğini ifade etti. Rosell’in TSİ saat 19:00’da yapılacağı açıklanan olağanüstü genel kurul ile istifasını açıklayacağı belirtildi.

Rosell’in istifasının ardından kulübün başkanlığına, şu anda yardımcı başkan görevini sürdüren Josep Maria Bartomeu’nun getirileceği belirtildi.

NEYMAR OLAYI İSTİFAYI GETİRDİ!..

Kulüp başkanlığını 1 Temmuz 2010 tarihinden bu yana yürüten Rosell’in, Neymar’ın sözleşmesinde hiçbir yasa dışı durum olmadığına kesinlikle ikna olduğu ve konunun açıklığa kavuşacağına ilişkin inancının tam olduğu belirtilen haberde, her şeye rağmen tartışmalar nedeniyle kişisel tehditler aldığı, hem kendisinin hem de kulübün baskı altında tutulmaya çalışıldığını düşündüğü kaydedildi.

”Barcelona’nın imajını öncelikli olarak düşünen Rosell’in, Neymar’ı Barça’ya getirdiği için sanık olarak yargılanması halinde, ahlaki açıdan kulüp başkanlığını bırakmaya kendisini zorunlu hissedeceği” yorumu da haberde yer aldı.

SORUŞTURMA MADRİD’DEN BARCELONA’YA GETİRİLSİN

Öte yandan Barcelona Kulübü sözcüsü Toni Freixa da aynı gazeteye verdiği demeçte, Neymar’ın sözleşmesiyle ilgili adli soruşturmanın Madrid’den Barcelona’ya getirilmesini istediğini bildirdi. Freixa, kulüp avukatlarının yargıç Ruz’un kararına itiraz edip, soruşturmanın Barcelona’daki mahkemelere sevkini talep etti. Toni Freixa, soruşturmanın Barcelona’ya getirilmesiyle ”daha iyi korunacağını ve daha az medya baskısının olacağını” belirtti.

”En büyük hatamız, 57 milyon avroya mal olan bir futbolcuyu sunarken, bu 57 milyonun nasıl dağıtıldığını net olarak açıklamamak oldu” diyen Freixa, ”her şeye rağmen en ufak bir suç işlenmediğini, her kulübün uyguladığı prosedürün izlendiğini” kaydetti. Freixa ”daha savunmamızı yapmadık” ifadeleriyle, “ön yargılı davranıldığını” savundu.

Yayınlanma Tarihi:16:00,