SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu’nda Yunanistan’ın Panathinaikos takımını 77-72 yenen Fenerbahçe Ülker’in başantrenörü Zeljko Obradovic, çok zor ve önemli bir maçı kazandıklarını söyledi.

Ülker Sports Arena’daki karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, maçın beklediği gibi geçtiğini anlatarak, şunları söyledi:

“Çok zor ve çok önemli bir maçı kazandık. Rakibimiz son çeyrekte kendini gösterdi. Biz ilk yarıda daha iyiydik. Savunmamız çok iyiydi. Hücum açısından da bazı anlarda çok iyiydik. En büyük sorunumuz; maçın en önemli anlarında özellikle çok top kaybı yapmamızdı. Rakibimiz çok tecrübeli olduğu için hatalarımızı değerlendirip maça ortak oldu. Oyuncularımı bu önemli galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Psikolojik olarak da çok önemli bir galibiyet aldık.”

Kalan 10 maçta savaşmaya devam edeceklerini ifade eden Obradovic, oyuncularının her maçta yüreklerini ortaya koymaları gerektiğini dile getirdi.

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü, eski takımı Panathinaikos’a karşı mücadele etmesiyle ilgili olarak da “13 yıl görev yaptığım takımıma karşı oynamak, çok zor bir süreçti. Diamantidis ve Fotsis’i karşımda görmek ilginçti. Onlar kalbimde. Şu an Fenerbahçe’deyim ve Fenerbahçe için sonuna kadar savaşacağım” dedi.

Yargıtayın şike davasında aldığı cezaları onadığı Aziz Yıldırım’ın durumuna ilişkin soru üzerine, Sırp teknik adam, “Her zaman söylediğim gibi Aziz Yıldırım’ın çok büyük hayranıyım. Onun varlığı, bizim için çok önemli” cevabını verdi.

Pedoulakis: “Çok zor bir maçtı”

Panathinaikos Başantrenörü Argiris Pedoulakis, zor bir maç oynadıklarını ve Fenerbahçe Ülker’in önemli bir galibiyet aldığını söyledi.

Fenerbahçe Ülker’in maça yüksek motivasyonla ve sert başladığını anlatan Pedoulakis, “Bu bize de sürpriz oldu. İlk yarı konsantrasyonumuzu sağlayamadık ve çok basit hatalar yaptık. Fenerbahçe Ülker’in oyun kurucuları, bizi çok zorladı. Hücum ribaundlarında da etkili oldular. İkinci yarı dengeledik. Maçın sonuna başa baş geldik ama sonucu alamadık” diye konuştu.

Pedoulakis, Fenerbahçe taraftarıyla ilgili olarak, “Burası Panathinaikos ve Olympiakos salonları gibiydi. Kültürlerimiz çok benziyor” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM, OYUNCULARI TEBRİK ETTİ Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, karşılaşmanın ardından soyunma odasına giderek, oyuncuları tebrik etti.

Taraftarların maç sonunda sevgi gösterilerinde bulunduğu Yıldırım, beraberindeki yöneticilerle soyunma odasına giderek, basketbolcularla galibiyetin coşkusunu yaşadı.

Yayınlanma Tarihi:23:27,