SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kasımpaşa Kulübü’yle yapılan stat anlaşmasının karşılıklı olarak feshedildiği iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Çebi, Kasımpaşa yönetimiyle stat konusunda herhangi bir anlaşmazlık yaşamadıklarını yineledi. Çebi, “Bizim maçlarımızı Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynamakla ilgili bir sorunumuz yok. Kasımpaşa Kulübü’yle aramızda imzalanmış bir sözleşme var. Bu sözleşme ne bizim tarafımızdan ne de onlar tarafından feshedilmedi. Bu sezon Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan ve Atatürk Olimpiyat Statlarında maç oynama hakkımız saklı bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı takımın Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısında iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağının öne sürülmesi için de ikinci başkan Çebi, şunları söyledi;

“Yalnızca tek bir stada bağlı kalmayabiliriz. Beşiktaş Kulübü, hem Atatürk Olimpiyat Stadı’nda hem de Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda maçlarını oynayabilir. Net bir şekilde açıklıyorum. Yönetim kurulu olarak ‘şurada oynayacağız ya da oynamayacağız’ diye aldığımız bir karar yok. Kış mevsiminde Atatürk Olimpiyat Stadı’nda maça çıkmak oldukça zor ama hava şartları ve koşullar uygun olduğunda bizim için elverişli bir seçenek. Mevcut şartlara göre değerlendirmemizi yaparız ve nerede oynayacağımızı belirleriz.”

Yayınlanma Tarihi:11:17,