SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankaragücü’nde bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında mevcut başkan Mehmet Yiğiner’in, “nitelikli aday” çıkmaması üzerine devam etme kararı aldığı öğrenildi.

Başkent temsilcisinde 25 Ocak Cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi, kulübün Beşevler’deki tesislerinde yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

Toplantıda, sarı-lacivertli kulübün başkanlığı için aday çıkmaması üzerine Mehmet Yiğiner’in devam kararı aldığı ve mevcut yönetimden isimlerin de yer alacağı yeni bir liste oluşturarak, genel kurulda başkanlığa yeniden aday olacağı öğrenildi.

Kulüp basın sözcüsü Fatih Mert, yönetim kurulu toplantısında son sürecin değerlendirildiğini ve genel kurul için yapılan çalışmaların görüşüldüğünü kaydetti.

Toplantıda başkan adaylığının da gündeme geldiğini belirten Mert, “Olağanüstü genel kurul kararının alınmasını ardından başkanlık için nitelikli aday çıkmadı. Bunun üzerine yönetim de eski isimlerin de yer aldığı Mehmet Yiğiner başkanlığında yeni bir listeyle seçime girilmesine karar verildi” diye konuştu.

Başkanlık için aday olacak kişilerin kulübe ciddi maddi destek sağlaması gerektiğini dile getiren Mert, şunları kaydetti:

“Daha önce de açıklamıştık, cumartesi gününe kadar nitelikli aday çıkması durumunda başkanımız aday değil. Şu ana kadar böyle bir aday çıkmadı. Adayın, 10 milyon liraya yakın parayla gelmesi lazım. Şubat ayının 5’ine kadar 2.5 milyon lira ödeme yapılacak. Başkanımız Yiğiner bu koşulları biliyor, bu sıkıntıları çözme tecrübesi de fazlasıyla var.”