SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Asbaşkanı Perek’in “Trabzon’un şampiyonluğu beklemesi sağlıklı değil. Ayıp ediyorlar” sözlerine yanıt geldi. Trabzonspor Kulübü Basın sözcüsü Yakup Aslan “Esas ayıp eden kendileri” dedi. Tapelerdeki ‘Sivas'a yollanacağı ileri sürülen balıklarla' ilgili itham için ise “Fenerbahçeli dostlarımıza da hamsi yolladığım oldu. Bu suç mu” diye konuştu. Fenerbahçe Asbaşkanı Tahir Perek’in şike süreci ve 2010-11 sezonunun şampiyonluk kupasıyla ilgili “Trabzon ayıp ediyor” açıklamalarına anında yanıt geldi. BUGÜN’e konuşan Bordo-Mavili kulübün basın sözcüsü Yakup Aslan, Sarı-Lacivertli rakiplerini süreci sulandırmakla suçlayıp, sert ifadelerle eleştirdi.

“TARAFTARIMIZ KAN AĞLIYOR” Perek’in “Trabzon camiasının şampiyonluk kupasını bekleme durumu hiç sağlıklı değil. Bu olayda bana göre çok ayıp ediyorlar” sözlerine yanıt veren Aslan; “Ağlıyorlar, bir taraftan da sulandırıyorlar. Ortada bir ayıp yok, manipülasyon, hak gaspı var. Buna ayıp diyorsa esas ayıp eden kendileri. Karşı tarafın hakkını değişik oyunlarla, entrikalarla gasp edecek, sonra pişkin bir şekilde ‘Ayıp ediyorlar’ diyeceksiniz. Biz 3,5 yıldır kırılıyoruz. Taraftarımız kan ağlıyor. Yerel Mahkeme, UEFA, CAS hatta Federasyon şike yapıldığını çok net olarak teyit ettiği halde, ‘Niye bu kadar üzerinde duruyorlar? Şike de olsa bıraksınlar kupayı’ mı demek istiyorlar? Hakkımız olmayan bir şeyi istemiyoruz ki ayıp olsun. Kimsenin malına, kupasına göz dikmedik. Kimsenin haksız yere ceza almasını talep etmedik. Kimsenin ceza alması taraftarı da değiliz. Ayıp varsa, gasp ettikleri kupayı vermemek için direnenler ayıp ediyorlar. Kulübe başkan adayı olan Mehmet Ali Aydınlar bile ‘Yanlış yapıldı. İlk başta yaptıktları hatadan vazgeçseydiler, ne Türk futbolu yara alacaktı ne de Fenerbahçe camiası sıkıntı yaşayacaktı’ diyor” ifadelerini kullandı.

OTYAKMAZ’A TAPE ÇAĞRISI Aslan, Mecnun Otyakmaz’ın “Yeniden yargılama olursa Trabzonspor’un tapelerini de paylaşacağım’ sözlerini de yorumladı. “Elinde tapeleri madem var daha önce verseydi. Niye vermiyorlar? Hukuku mu yanıltıyorlar” diyen Aslan şöyle devam etti: “Belgeyi saklamak hukuku aldatmaktır. Bunlar kendini kurtarmak için yapılan çırpınıştır. Bizim eski yöneticilerimizin hatası zamanında şikeyi fark ederek önlem almamalarıdır. Yöneticilerimizin şikeye bulaşma ihtimali yoktur. Mecnun Otyakmaz’ın açıklamalarından ötürü rahatsızlık duymuyoruz. Bizim sıkıntımız yok çünkü karnımız ağrımıyor. Karnı ağrıyanlar sıkıntı yaşasın. Varsa belgesi mahkemeye iletsin, mahkeme de gereğini yapsın.”

“BÜTÜN TRABZON’U İÇERİ ATMALILAR” Bordo-Mavili idareci şike davası başladığında gündeme gelen, hamsi balıklarını içeren tapelerle ilgili ise “Bizim hiçbir sıkıntımız yok. Hamsi bölge- mizin en meşhur besinidir.

(Bugün)

Yayınlanma Tarihi:12:28,