SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte o sevincin nedeni!

Umut Bulut, Kayseri'de başlayan duruş fotoğrafının gerçek sırrını anlattı; "Kayseri maçı öncesi idmanda bir ortaladı, diğeri attı, dondular. Kadir Hasta da öyle oldu. Onlar duran değil donan adamlar."

Güncellenme: 09:14, 22/01/2014
İşte o sevincin nedeni!

Günlerdir G.Saray ile F.Bahçe arasında devam eden duruş polemiği ile ilgili ilginç bir gerçek ortaya çıktı.

Umut Bulut, Kayserispor deplasmanında başlayan ve ilk olarak Chedjou’nun gol atmasıyla başlayan duruş olayının aslında daha farklı olduğunun altını çizdi. G.Saray’ın 4-2 kazandığı Kayserispor maçında Melo’nun pasıyla Chedjou maçtaki ilk golü atarken ardından korner direğinde ikilinin yanısıra Drogba da duruş sevinci yaşamıştı.

Sonraki günlerde ise F.Bahçe de benzer sevinçler yaşarken karşılıklı mesajlar olarak algılanan bu duruşların gerçek hikayesini Umut açıkladı. İşte nöbetçi golcü Umut Bulut’un ağzından o hikaye:

“F.BAHÇE’Yİ İNTERNETTEN ÖĞRENDİK”

“Anlam olarak F.Bahçe ile bir duruş kıyaslamamız yok. Bir yarış halinde de değiliz. Melo, Kayseri maçında Chedjou ve Drogba’yla böyle bir sevinç gösterisi yaptı. Herkesin kendine göre sevinci olur. Felipe Melo da böyle bir şey yaptı. Fenerliler'in bizim sevincimizi kıyasladığını, haftalar sonra internetten öğrendik.

“DURUŞUN SİYASİ BİR MESAJI YOKTU”

Chedjou-Melo önceden konuşarak sevinci hazırlamışlardı. İdmanda, biri ortaladı, diğeri attı. Gerçekten de o anı yaşadık ve dondular. Chedjou, Melo’ya “Maçta da o ortayı yap, aynısını atayım” dedi. Çok ilginç bir şekilde attılar, yine dondular. Aslında duran adam değil, “Donan adam” onlar. Siyası bir anlamı da yok yani. Sonuçta yabancı ve farklı ülkedenler. Bana göre güzel bir sevinç oldu. Değişik ve hoş bir kare de ortaya çıktı”