SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı futbolcudan itiraflar!

Stoper transferi isteyen Teknik Direktör Roberto Mancini’nin gözüne girmeyi başaramayan Aurelien Chedjou, sarı-kırmızılı kulübe yaklaşık 8 milyon euroluk maliyetle geldiğine dikkat çekti.

Güncellenme: 08:05, 22/01/2014
Galatasaraylı futbolcudan itiraflar!

Galatasaray'ın sezon başında Lille'den büyük umutlarla transfer ettiği Aurelien Chedjou, kendisini sarı-kırmızılı kulübe borçlu hissettiğini vurguladı. Performansı eleştiri konusu olan ve geride kalan dönemde Teknik Direktör Roberto Mancini'nin gözüne girmeyi başaramayan Kamerunlu oyuncu “itiraf” gibi ifadeler kullandı.

Belçika'dan camer-sports'un sorularını yanıtlayan 28 yaşındaki deneyimli savunmacı, Türkiye'de mutlu olduğunu ifade etti. Gala tasaray'a yaklaşık 8 milyon euroluk bir maliyetle geldiğini hatırlatan Chedjou, “Üzerimde Lille'de oynadığım yıllara oranla daha fazla baskı olduğunu söylebilirim. Yaklaşık 8 milyon euro gibi ciddi bir rakama buraya transfer edildim ve kendimi Galatasaray'a karşı borçlu hissediyorum” dedi.

‘ORTAK HEDEF BAŞARI’

Türkiye ile Fransa'yı karşılaştıran Kamerunlu stoper, “Türkiye ve İstanbul birbirinden farklı. Takımın içinde farklı dillerden, farklı milletlerden ve farklı kül türlerden arkadaşlarım var. Ancak hepimizin ortak amacı elbette takımın başarısı. Galatasaray ile bu sezon da şampiyonluk hedefliyoruz” diye konuştu.

Juventus'u mağlup ederek Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıkma başarısı gösterdiklerini de kaydeden Chedjou, “Juventus'u evimizde mağlup ettik ve son 16'ya kaldık. Ligde şampiyonluk kadar Şampiyonlar Ligi'nde başarı hedefimiz de var” diyerek, sezonun ikinci yarısından çok umutlu olduklarını dile getirdi.

Milliyet