SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fikret Orman Amerika’da

Fikret Orman Amerika’da

New York`a gelen Başkan Fikret Orman, öğle yemeğinde Beşiktaş USA başkanı Emrah Öğüt'ten balo öncesinde bilgi aldı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Amerikalı Beşiktaşlılar Derneğinin (Beşiktaş USA) düzenlediği Beşiktaş USA 2014 balosuna katılmak üzere Amerika’ya geldi. Eski başkanlardan Serdar Bilgili`nin de katılacağı gece Amerikalı Beşiktaşlılar arasında şimdiden heyecan oluşturdu.

24 Ocak 2014 cuma gecesi New York`ta düzenlenecek olan yemekli-müzikli balonun biletleri Beşiktaşlı taraftarlar arasında büyük ilgi gördü ve günler öncesinden tükendi. Türk pop müzik sanatçısı Zeynep Mansur, gecede söyleyeceği şarkılarla, baloya katılan davetlileri coşturacak. 2000’li yıllarda Beşiktaş forması giyen ve şu anda Amerika’nın Teksas eyaletinde antrenörlük yapan eski futbolcu Rahim Zafer de geceye katılarak Beşiktaşlı taraftarlarla hasret giderecek.

BALOYA DAVET

Beşiktaş USA Derneği yöneticileri, belli bir aradan sonra tekrar Türk-Amerikan toplumunun önüne çıkacakları bu baloya çok iyi hazırlandıklarını belirttiler. Dernek Başkanı Emrah Öğüt, okyanus ötesinde de olsa amaçlarının Beşiktaş adının ve sevgisinin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak istediklerini söylerken, geceye katılacak olan başta Başkan Fikret Orman olmak üzere, tüm taraftarlara çok iyi misafirperverlik yapacaklarını açıkladı.

ÇARŞI’NIN KAMPANYASINA DESTEK

Manhattan, New York`ta gerçekleştirilecek olan baloda, çeşitli çekiliş ve imzalı ürünlerin açık artırmaya sunulacağı belirtildi. Dernek yöneticileri yaptıkları açıklamada, açık artırmada iyi fiyata satmayı planladıkları futbolculardan tarafından imzalanmış formalardan birisinin gelirini, `Çarşı, Köy okullarına koşuyor` projesine bağışlayacaklarını açıkladılar. Amerika`da kurulan ilk spor derneği olan Beşiktaş USA, 2001 yılından bu yana Amerika genelinde yaptığı organizasyonlarla, Türk-Amerikan toplumundan büyük alkış alıyor.