SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Habertürk’te yer alan habere göre, Yargıtay'ın Şike Davası'nı onamasının ardından şimdi herkesin merak ettiği bir konu var: Yeni başkan kim olacak… Çünkü cezanın onanmasıyla birlikte Aziz Yıldırım'ın da başkanlığı düşmüş oluyor. Durum böyleyken bir çok seçenek ortaya atıldı.

Öncelik Ali Koç olarak görülse de Koç, 2015'e hazırlandığı için bu görevi şimdilik kabul etmedi. Bunun ardından genel sekreter ve basın sözcüsü Mahmut Uslu ile eski başkan vekili Nihat Özdemir'in isimleri gündeme geldi. Ancak gerek Uslu gerekse de Özdemir'in de 2015'e kadar görev üstlenme durumları bir türlü oluşmadı.

Bu gelişmeler sonrasında 2015'teki genel kurula kadar başkanlığı yürütmesi için sürpriz bir isim gündeme geldi. O da şu anki yönetimde sosyal ilişkiler ve dernekler sorumlusu olan asbaşkan Mithat Yenigün. Uzun süredir yönetimde bulunan Yenigün, herkesin sevip saydığı bir isim.

Ayrıca Aziz Yıldırım da bu görevi üstlenmesine sıcak bakıyor. Eğer kabul ederse, Fenerbahçe'nin 2015 Mayıs'ında yapılacak olan olağan genel kuruluna kadar başkanlık görevini Mithat Yenigün üstlenecek.

Yayınlanma Tarihi:08:55,