SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, THY Avrupa Ligi’nde hedeflerinden en ufak bir sapma olmadığını söyledi.

Karakaş, ligde E Grubu’nda ilk 3 maçı yitirdiklerini hatırlatarak, “Koyduğumuz hedefler doğrultusunda yarın mutlak galip gelmek istiyoruz. Bunu başarabilecek güçteyiz. Hedeften en ufak bir sapma yok. Bu hedefe ulaşana kadar mücadelemizi vereceğiz” dedi.

THY Avrupa Ligi’nde yarın konuk edecekleri Yunanistan’ın Panathinaikos ekibinin formda olmasının kendilerini ilgilendirmediğini vurgulayan sarı-lacivertli takımın idarecisi, şunları kaydetti:

“Panathinaikos’un formda olması ya da olmaması önemli değil. Yarın bizim ortaya koyacağımız performans sonuç için önemli olacak. Gruptaki ilk üç maçımızı dikkate alırsak, son saniyelere kadar maçı kazanabilecek noktada olmamıza rağmen yenildik. Grupta en güçlü rakip olarak gözüken Barcelona karşısında bitime 11 saniye kala atacağımız basket galibiyeti getirebilirdi. Bazı şansızlıklar yüzünden olmadı.”

BASKETBOL FEDERASYONU’NA ELEŞTİRİ Basketbol Federasyonu’nun liglere ara vermemesinden dolayı yoğun bir tempo içinde mücadele vermek zorunda kaldıklarını ifade eden Karakaş, bu nedenle federasyonu eleştirdi.

Grupta yapacakları tüm maçların zorlu geçtiğini anlatan Nedim Karakaş, şunları söyledi:

“Yıllardır federasyonumuza şikayetlerimizi dile getiriyoruz. Maalesef dikkate alınmıyor. Avrupa Ligi’nde yer alan üç takımın da galibiyet çıkaramaması sadece kadroların durumuyla ilgili değil. Gerekli mücadeleyi ortaya koyamamaları mı yoksa diğer takımların 15 günlük süre içinde hem zihnen hem bedenen karşımıza hazır çıkmaları mı? 20 Aralık’ta ilk grup maçını oynadık. Avrupa’daki tüm takımlar dinlenme fırsatı buldu. Türkiye’de sıkıştırılmış tempoda oynuyoruz. Bizim oyuncularımız da belli bir süreyi dinlenerek geçirmiş olsalardı farklı performans ortaya çıkabilirdi. Bunun dikkate alınmasını hep rica ediyoruz ama olmuyor. Bu sorun sadece Fenerbahçe Ülker ile ilgili değil. Anadolu Efes, Galatasaray ve Avrupa kupalarında mücadele eden diğer takımlar da aynı durumda. Bu kadar ağır yük kaldırılmıyor.”

DÖRTLÜ FİNAL İÇİN FAVORİ GÖSTERİLMELERİ Yapılan ankette, Dörtlü Final için favori gösterilmeleri ile ilgili soruyu yanıtlayan Karakaş, “Avrupa Ligi’ni oluşturan 24 takımın genel menajerlerinin oylamasıyla yapılan bir anket. Bu işle uğraşan kişiler, Fenerbahçe Ülker’i Dörtlü Final oynayacak güçte görüyorlar. Bu da bizim iddiamızın göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Fransa’dan İstanbul’a dönen ve çok sayıda taraftarın karşıladığı kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ı yarınki önemli maçta kendilerini yalnız bırakmayacağını kaydeden Nedim Karakaş, “Başkanımızın bizimle birlikte olması ve manevi destek vermesi çok önemli. Aziz Yıldırım’ın varlığı her zaman camiamızın dimdik ayakta durmasını sağlıyor. Taraftarlarımızın da tribünleri doldurmalarını istiyoruz. Zaten az bilet kaldı” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:15:19,