SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çakar’dan F.Bahçe’ye sert cevap!

Fenerbahçe'de yöneticiler ve başkanın Beyaz TV'ye çıkacağı programın iptal edilmesi sonrası program yorumcularından Ahmet Çakar açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 12:52, 22/01/2014
Çakar’dan F.Bahçe’ye sert cevap!

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’nun teklifiyle gündeme gelen, sarı-lacivertlilerin başkanı Aziz Yıldırım’ın çıkacağı canlı yayının iptali programın renkli isimlerinden Ahmet Çakar’ı şaşırttı.

Sarı-lacivertli kulübün yayını iptal etmesinin ardından Çakar konuyla ilgili Sporx’in sorularını cevaplandırdı.

“İptal gerekçeleri anlamsız” diyen Çakar, “Fenerbahçe Kulübü neden böyle çark etti anlayamadım. Gerekçeleri de anlamsız ve şaşırtıcı. 21 Ocak günü yapılan son yayından rahatsız olmuşlar. Sanki 2 yıldır biz onlara sayın başkana çok iyi davranıyoru zda son gece kötü davranmışız. 2 yıldır ne diyorsak 21 Ocak’ta da aynı şeyleri söyledik. Hatta o son yayında 3 yıl hapis yatılmasının doğru ve vicdani olmadığını söyledik. Bu konuda desdek de çıktık. 2 yıllık süreçteki yayın politikamızı söylemlerimizi gerekçe göster anlarım ama gerekçe olarak 21 Ocak günkü yayın dedin mi ben buna gülerim ve bu iptalin altında başka bir neden ararım.

Bir de sanki bu yayını biz talep etmişiz gibi bir algı var teklifi yapan kendileri sayın Mahmut Uslu. Biz istemedik onlar istedi biz de hayhay dedik. Şimdi vazgeçtik diyorlar. Neden vazgeçtiler kendi adıma konuşuyorum ilk aklıma gelen, korkmuş olabilirler. Çünkü ben orda her türlü soruyu soracaktım ve dün gün boyu buna çalıştım. Ben tapelerde 3 maçta şike görüyorum bundan kaçamazsın. Mahkeme 6 demiş UEFA 5 maç demiş bana göre 3 maçta şike var. Bunu orada söyleyecektim ve bu konuda tapelerden sorular soracaktım. Tape sahte dersen ona lafım yok onu mahkemede demeliydin ama demedin. Her şeyi soracaktım.

Niye vazgeçtiklerini düşünüyorum. Adamların Allah’ı var bizimle bir pazarlığı olmadı. Oraya gittiğimizde bize şunlara girmeyin bunları sormayın gibi bir teklifleri olsaydı ben orayı terkederdim”

Yayınlanma Tarihi:12:51,