SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Avrupa’da Türkiye rüzgarı esiyor

Avrupa’da Türkiye rüzgarı esiyor

Erkekler ve kadınlarda futbol, basketbol ve voleybol branşlarında 1 numaralı kupalarda en fazla takımı olan ülkeler Türkiye ile Rusya oldu.

Türkiye ile Rusya, erkekler ve kadınlarda futbol, basketbol ve voleybol branşlarının 1 numaralı kupalarında en fazla takımı olan ülkeler oldu.

Futbolda UEFA Şampiyonlar Ligi, basketbolda Avrupa Ligi ve voleybolda CEV Şampiyonlar Ligi olmak üzere erkekler ve kadınlarda branşların en üst düzey organizasyonları göz önüne alındığında, 11’er takımla yoluna devam eden Türkiye ve Rusya, Avrupa sporunun en başarılı ülkeleri olmayı başardı.

Türkiye ve Rusya’nın ardından İspanyolların 10 takımla yer aldığı organizasyonlarda İtalyanların 9 takımı bulunuyor.

AVRUPA’DA YOLA DEVAM Avrupa’da başarılı performans sergileyerek yoluna devam eden Türk takımları, futbol, basketbol ve voleybolda erkekler ve kadınlarda düzenlenen 6 büyük organizasyonda 11 ekiple yer alıyor.

Futbolda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 arasında bir takım, erkekler basketbolda Top 16 turu oynanan THY Avrupa Ligi’nde 3 takım, grup aşamasındaki Kadınlar Basketbol Avrupa Ligi’nde 3 takım, 12’li play-off turu aşamasındaki Kadınlar Voleybol CEV Şampiyonlar Ligi’nde 3 takım ve Erkekler Voleybol CEV Şampiyonlar Ligi’nde 1 takım, Avrupa’da yoluna devam ediyor.

Yalnızca kadınlar futbolunda Şampiyonlar Ligi’nde temsil edilmeyen Türkiye’nin kupalarda yer alan takımları şu şekilde:

Futbol UEFA Şampiyonlar Ligi: Galatasaray Basketbol THY Avrupa Ligi: Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital Kadınlar Basketbol Avrupa Ligi: Galatasaray Odeabank, Fenerbahçe, Kayseri KASKİ Erkekler Voleybol CEV Şampiyonlar Ligi: Halkbank Kadınlar Voleybol CEV Şampiyonlar Ligi: VakıfBank, Eczacıbaşı VitrA, Galatasaray Daikin

İTALYA HER BRANŞTA Organizasyonlarda 9 takımla yer alan İtalya, tüm kulvarlarda en az bir ekibi olan tek