SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, ULEB Avrupa Kupası’da yarın deplasmanda oynayacakları Cedevita Zagreb maçının kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi.

Kunter, B Grubu’nda ilk iki maçlarını kazanmalarının ardından deplasmanda oynayacakları mücadelenin önem kazandığını belirterek, “Cedevita Zagreb’i yenersek gruptan çıkmayı büyük ölçüde garantileriz” dedi.

Aldıkları galibiyetlerle avantaj yakaladıklarını hatırlatan Erman Kunter, “Böylece içeride kazanacağımız maçlarla gruptan çıkabilecek duruma geldik. Yaşadığımız önemli sorunlardan biri, seri yakalayamamamız. Bir iki galibiyetten sonra talihsiz yenilgiler alıyoruz. Hırvat ekibi açısında da önemli bir maç olacak. Takımımız iyi idman yaptı. Sakatlık sorunu yok. Kazanmaya çalışacağız. Kaybedersek büyük dezavantaj değil. Baskı onların üzerinde olacak” diye konuştu.

İstanbul’da İspanyol CAI Zaragoza ile yaptıkları ve kazandıkları maçta takımın iyi bir mesaj verdiğini vurgulayan siyah-beyazlı takımın idarecisi, “İspanyol takımlarını yenmek kolay değil. Çok hazır geliyorlar. İspanya ligi çok kaliteli. O bakımdan takımın aldığı galibiyet pozitif sinyal oldu. Çok iyi oynadığımız maçtı. Yarınki mücadeleden ümitliyim. Rakibin baskı altında olması avantajımız” ifadelerini kullandı.

ULEB Avrupa Kupası’nda kazandıkları maçların taraftarlara da umut verdiğini kaydeden Kunter, “Kazandıkça taraftar da salona geliyor. Bu sezon salonumuzda kaybettiğimiz bir iki maç oldu. Onları kazansaydık, salonumuzu tamamen doldururduk. Şu ana kadar en fazla taraftar Zaragoza maçında geldi” şeklinde devam etti.

Sakatlık ve bazı şansızlıklar nedeniyle kaybettikleri maçlar olduğunu, bu nedenle istedikleri yerde bulunmadıklarını anlatan Erman Kunter, “Bu sezon hakikaten şansızlıklar da yaşamadık değil. Oyuncumuz Perkins sakatlandı, yerine getirdiğimiz oyuncu da aynı sıkıntıyı yaşadı. Ligde yabancı kısıtlaması nedeniyle sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Avrupa’da kısıtlama olmadığı için daha rahat mücadele ettik. Bazı şansızlıklar olmasaydı, ligde daha üst sıralara olurduk ama fikstür avantajımız var. Bunu değerlendireceğiz” diye konuştu.