SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da 72 saatlik Telles krizi çözüldü. Brezilyalı’nın Galatasaray macerası Chelsea’nin son dakika teklifi ve menajerinin planı nedeni ile başlamadan bitmek üzere iken Başkan Aysal devreye girerek krizi tatlıya bağladı.

TELLES’TE MENAJER OYUNU İngiliz devinin ilgisi sonrasında Telles’in menajeri Otto, G.Saray’dan daha önce konuşulmayan 500 bin Euro’luk imza parası, kendi komisyonunun bir seferde ödenmesi ve oyuncunun bonservis bedelinin yüzde 20’sinin kendisine verilmesini istedi.

Galatasaray’ın 6 milyon Euro ödeyerek bonservisini satın aldığı Alex Telles, Galatasaray ile sözleşme imzalayamadı. Cuma gecesi 23.00’te İstanbul’a inmesi ve Cumartesi günü de Sağlık Kontrolüne girmesine karşın sarı kırmızılı takımın kampına katılamayan, Brezilyalı’nın transferinde ilginç bilgiler ortaya çıktı.

G.Saray’ın şampiyonlar ligi’ndeki rakibi Chelsea’nin, genç oyuncuya son dakikada talip olması, sarı kırmızılıların oyuncuyu resmen kadrosuna katmasına engel oldu. Bu sürpriz talipten sonra Alex Telles’in menajeri Otto, imza atmak için Galatasaray Yönetimi’nin dudağını uçuklatacak talepleri sıralamaya başladı.

KRİZİ AYSAL ÇÖZDÜ Galatasaray’da 72 saat süren Alex Telles krizini ise Başkan Ünal Aysal’ın yoğun çabaları sona erdirdi. Aysal bu kaosa dönen, 3 günlük karmaşık sorunu şu şekilde çözdü. 3 ağır talepte bulunan ve Telles’in bonservisinin yüzde 20’sini bedelsiz talep eden Otto, şu şekilde ikna edildi ve kriz çözüldü… 1-Menajer Otto, oyuncunun bonservisinin yüzde 20’sini bedelsiz alma talebinden vazgeçti. Oyuncunun mülkiyeti G.Saray’a geçti. Ancak, G.Saray bunun yerine Alex Telles’in ikinci satışı halinde yani başka bir kulübe transferinde kar elde edilmesi

(Hürriyet)

Yayınlanma Tarihi:11:19,