SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nde (NFL) final karşılaşması 3 Şubat’ta Denver Broncos ile Seattle Seahawks arasında oynanacak.

NFL’de “Super Bowl” olarak adlandırılan final maçı bu yıl 48. kez düzenlenecek. Konferans finallerinde rakiplerini mağlup ederek finale yükselen Broncos ve Seahawks, 48. Super Bowl’da NFL şampiyonluğu için sahaya çıkacak.

Amerikan Futbol Ligi Konferansı (AFC) final maçında New England Patriots’ı 26-16 mağlup eden Denver Broncos konferans şampiyonluğuna ulaşarak Super Bowl’da mücadele etmeye hak kazandı. Bu sonuçla 1997 ve 1998 yıllarında NFL’de şampiyonluğa ulaşan Broncos tarihinde 7. kez Super Bowl oynamaya hak kazanırken, Patriots ise üst üste ikinci sezon konferans finalinde elenerek Super Bowl’a yükselemedi.

Ulusal Futbol Ligi Konferansı (NFC) finalinde San Francisco 49ers’ı 23-17’lik skorla geçen Seattle Seahawks, Super Bowl’da Broncos’un rakibi oldu.

İlk kez 2005 yılında Super Bowl’a yükselen ancak Pittsburgh Steelers’a kaybeden Seattle Seahawks, bir adım uzağında kaldığı şampiyonluğa tarihinde ilk kez ulaşabilmek için mücadele edecek. Yaşadığı 5 şampiyonluğun sonuncusunu 1994 yılında elde eden geçen yılın NFL finalisti San Francisco 49ers ise bu defa Super Bowl’a kalamayarak 20 yıllık şampiyonluk özlemini bitirme şansını kaçırdı.

ABD’nin New Jersey eyaletindeki MetLife Stadı’nda oynanacak ve NFL’in bu yılki şampiyonunu belirleyecek 48. Super Bowl maçı, 3 Şubat’ta, TSİ sabaha karşı 01.30’da başlayacak.

Tüm dünyada milyonlarca kişinin takip ettiği Super Bowl maçını stattan izleyebilmek için bu yıl belirlenen bilet fiyatları, 2 bin 800 ile 25 bin dolar arasında değişiyor.