SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor, Cezayirli golcü Rafik Djebbour ile yollarını ayırdı. Teknik direktör Roberto Carlos, Djebbour ile yollarını ayırdıklarını belirterek, transfer çalışmalarının sürdüğünü, ihtiyaç duyulan mevkilere 2’si yerli 4 transfer yapacaklarını ifade etti.

Bu arada Sivasspor, Ziraat Türkiye Kupası A Grubu’nda, Akhisar Belediyespor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Roberto Carlos, kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenman öncesinde, saha ortasında teknik heyet ve futbolcularla toplantı yaptı. Toplantı sırasında Carlos’un futbolcularına uyarılarda bulunduğu görüldü.

Top kapma ve pas çalışmasıyla başlayan antrenman çift kale maçın ardından şut çalışmasıyla sona erdi. John Utaka ve Eren Aydın, sakatlıkları nedeniyle takımdan ayrı çalışırken, izinli Manuel Da Costa antrenmana katılmadı.

Roberto Carlos, idmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun antrenman öncesinde yapılan toplantıda futbolculara neler söylediğini sorması üzerine Carlos, “İyi bir ilk yarı geçirdik bundan dolayı normal olarak arkadaşlarımızın kafasında ‘çok başarılıyız, iyi devam ediyoruz, böyle gidecekmiş’ gibi düşünce oluşuyor ama bunun böyle gidememe durumu da olabildiği için takımımı şimdiden uyarıyorum. Bunu devam ettirmemiz için daha fazla çalışmamız ve yoğunlaşmamız lazım, futbolcularıma bunları anlattım” diye konuştu.