SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Metin KOÇ / Amkspor.Com / @kocmtn

Hajrovic ve Telles transferlerinin ardından takımda yabancı kontenjanı açmak isteyen sarı-kırmızılılar Riera’yı göndermek için düğmeye bastı. Yönetim, teknik direktör Roberto Mancini’nin kadrosunda düşünmediği İspanyol oyuncuya, kendisine gelen teklifleri değerlendirmesi yönünde baskı uyguluyor.

Devre arası Real Betis ile Anderlecht’ten transfer teklifleri alan ancak Galatasaray’dan kazandığı yüksek yıllık ücret nedeniyle bu teklifleri elinin tersiyle iten Riera takımdan ayrılma fikrine soğuk bakıyor.

Takımda geleceği tartışma konusu olan Riera, agresif hareketleriyle de dikkat çekiyor. Dün akşam Ziraat Türkiye Kupası’nda MP Antalyaspor ile oynanan maçta rakibi Emrah Başsan’a tekme atan İspanyol oyuncu karşılaşma boyunca tribünlerin yoğun tepkisine maruz kaldı. Rakibine attığı tekmeyle yetinmeyen Riera, ikinci yarıda yine Emrah’a dirsek atarak sarı kart gördü. Riera, hiçbir varlık göstermediği maçta agresif hareketleriyle tribünlerin yanı sıra hocası Mancini’yi de çıldırttı. Yaşananların ardından İtalyan teknik adamın Riera ile bir araya geleceği ve kendisine gelen teklifleri değerlendirmesi hususunda telkinde bulunacağı öğrenildi.