SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Kalitemiz olduğu için buradayız’

‘Kalitemiz olduğu için buradayız’

Galatasaray'ın yeni transferleri Umut Gündoğan, genç oyuncular olarak iyi çalışmaları gerektiğini söyledi.

Bucaspor’dan transfer edilen Umut Gündoğan, Galatasaray’da elinden geleni yaparak kendisini göstermek istediğini anlattı.

Takım arkadaşlarının kendisini çok iyi karşıladığından bahseden Umut, “Antrenmanlar yoğun geçiyor. Biz de ona göre adapte olmaya çalışıyoruz. Genç oyuncular olarak iyi çalışmamız lazım. Takımda birçok yıldız futbolcu var. Elimizden geleni yapıp kendimizi göstermek istiyoruz. Kalitemiz olduğu için buradayız” diye konuştu.

Genç orta saha oyuncusu, Galatasaray’daki arkadaş ortamının çok iyi olduğunu söyleyerek, sarı-kırmızılı takımda bir aile ortamının olduğunu kaydetti.

Umut Gündoğan, antrenmanda Didier Drogba’nın kendisini Fenerbahçeli Raul Meireles’e benzetip şaka yapmasıyla ilgili bir soru üzerine, “Bucaspor’da da beni Meireles’e benzetirlerdi. Benim için yeni bir şey değildi. Bunu Drogba’dan duyduğumda ‘biraz erken oldu’ dedim. Bari bir hafta geçseydi” diye konuştu.

Oyun tarzının Selçuk İnan’a benzetildiğinin hatırlatılmasına ise Umut, “Selçuk ağabeyin kalitesi belli. Kendisi örnek futbolcu ama benim oyun stilim çok farklı. Oyun tarzımı ona benzetmiyorum. Belki yanlış anlaşılabilir ama oyun tarzımın benzediği kimse yok” şeklinde cevap vererek sözlerini tamamladı.