SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli eski yönetici Şadan Kalkavan, kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe için büyük hizmetler yaptığını ancak kulübe en büyük lekenin onun döneminde sürüldüğünü söyledi.

Yargıtay’ın “şike davası” kararının ardından yaşanan gelişmelerle ilgili AA muhabirinin soruları üzerine değerlendirme yapan Kalkavan, Yıldırım’a eleştirilerde bulunarak, şöyle konuştu:

“Yasalara karşı gelmenin cezası bellidir. Sen, Yargıtay kararı vermiş, ‘ben onu tanımam’ diyorsun. Ali kıran baş kesen misin? Kalkıp da kanunun vermiş olduğu cezayı, müeyyideyi tanımam diyorsun. Fenerbahçe’ye büyük hizmetler vermiştir ama asırlık kulübe en büyük leke de onun döneminde sürülmüştür.”

Yıldırım’ın, şike ve teşvikle ilgili yasanın çıkması için öncülük ettiğini kaydeden Kalkavan, “Yasanın bir an önce çıkması için kendisi uğraştı. Ancak yasa çıktıktan sonra bunlara teşebbüs ettiysen, karşı gelmenin cezası neyse bunu çekeceksin” ifadelerini kullandı.

“AYDINLAR,GENEL KURULDA YILDIRIM’A YANIT VEREMEDİ” 

Kalkavan, bir önceki seçimli olağanüstü genel kurulda başkanlık yarışına giren Mehmet Ali Aydınlar’ın, kongre sürecinde Yıldırım’a gereken yanıtı veremediğini savundu.

Aydınlar’ın, Yıldırım’ın “Fenerbahçe şike yaptı mı?” sorusuna cevap veremediğini ileri süren Kalkavan, “Mehmet Ali Aydınlar, çok sevdiğim, beraber çalıştığım bir kardeşimdir. Çok da iyi bir Fenerbahçelidir. Ama genel kurulda başkanlık yarışında Aziz Yıldırım’a cevap veremedi. O kadar beyefendi olursan oraya da soyunma” değerlendirmesinde bulundu.

“FENERBAHÇE KULÜBÜ BAŞKANSIZ KALMAZ”

Kendisinin başkanlık gibi bir niyetinin bulunmadığını ifade eden Şadan Kalkavan, “Yıldırım gider yeni bir başkan gelir. Fenerbahçe Kulübü hiçbir zaman başkansız kalmaz” şeklinde görüş belirtti.

Kalkavan, başkan adaylığı konusunda isimleri gündeme gelenlerin hatırlatılması üzerine, “Benim niyetim yok. Ali Şen başkan da bu işe soyunabilir. Biraz havayı koklasın, kazanabileceğine inanırsa hemen girer. Sadettin Saran da şartların uygunluğu halinde aday olur” diye konuştu.

“FUTBOLCULAR PROFESYONELDİR, GEREKENİ YAPACAKLARDIR” 

Kalkavan, Spor Toto Süper Lig’de sezonun ilk yarısını puan farklarıyla lider tamamlayan futbol takımının yaşananlardan etkileneceğini düşünmediğini söyledi.

Bunun profesyonel bir iş olduğunu vurgulayan Kalkavan, “Fenerbahçe Kulübü’nde oynayan futbolcuların hepsi profesyonel. Başkan için top oynamıyorlar, kendileri için oynuyorlar. Yaşananlar sahaya yansıyamaz, bu normal olmaz. Futbolcuların hepsi profesyoneldir ve Fenerbahçe için gerekeni yapacaklardır, onlara inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:47,