SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazın bir turizm şehri kışın ise Avrupa'nın futbol başkenti olan Antalya'da, hazırlık maçlarına göre konuşacak olursak Beşiktaş lige hazır değil diyebiliriz. Ama kamp raporlarının kriteri hazırlık maçları mıdır? Bence apayrı bir tartışma konusu. Bana göre kamp yapmış takımların, kampın iyi geçirip geçirmediği yönündeki en önemli kriterleri saha dışında otelde ne yaşadıklarıdır. Yani kısaca atmosfer, konaklama, takım içerisindeki arkadaşlık ortamı ve transfer dedikoduları gibi unsurlar kampın gidişat sürecini gösterir.

Futbol Genel Direktörü Önder Özen için iyi bir kamp olmadı diyebiliriz. Çok sıkıntılı günler yaşadı ama onun sıkıntıları takımın performansıyla ilgili değil transfer çalışmalarıyla ilgiliydi. Lescott'un basında yazılmasından dolayı diğer isimleri çok gizli tutmaya çalışıyordu. Menajerlere dikkatli olmalarını defalarca dile getirdi. Önder Özen en büyük sıkıntıyı ise Lescott transferinde yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Gözü Antalya'daki kampta ama aklı ve kulağı ise İngiltere'den gelecek haberlerdeydi.

Başbakan Bilic Kamptaki en önemli gelişme Fernandes'in eski günlerine dönmesidir. Mönchengladbach maçında taraftarla barıştı, kamp boyunca sık sık Bilic, Özen ve Kavalcı ile sohbetler etti. Sözleşme uzatmak istediğini yine söylemiş. Trabzonspor maçını da iple çekiyormuş.

Slaven Bilic'ten bahsedecek olursak “Başbakan Bilic” diyebiliriz. Kampın son maçı olan RNK Split karşılaşmasının ardından, siyah – beyazlı taraftarlar ona bu şekilde destek veriyordu. Taraftara hak veriyorum. Önder Özen ile birlikte kötü dönemleri iyi yönetiyorlar. Sanki biri Cumhurbaşkanı diğeri ise Başbakan. Stadın olmadığı bir sezonda maçlarda sahaya adamların girdiği ve iki yakanın cezalardan bir araya gelmediği dönemde, Özen ve Bilic ikilisi bu korku tünelinden, takımın yer aldığı vagonu gün ışığına çıkarmak için çalışıyorlar.

Son bir not, TFF'nin Kasımpaşaspor maçının tekrarlanmasıyla ilgili verdiği karar ise kampın havasını bir anda değiştirdi. Ronaldinho bile gelse böyle bir hava gelmezdi kampa. Bu kadar kâbus dolu bir ilk yarının ardından, ikinci yarı için müjdeli bir haberin gelmesi, yaşanan travmaları bir nebze olsun unutturdu diyebiliriz.

(Milliyet)

Yayınlanma Tarihi:09:19,