SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fanatik’te yar alan habere göre, West Brom takımının sponsoru ZOOPLA’nın sahibi Alex Chesterman, ‘Anelka’yı Federasyonu’nun kararına kadar oynatmanızı istemiyoruz. Federasyon ifadesini aldıktan sonra vereceği kararı beklemedeyiz. Sponsorluk için bu konu hakkındaki karardan sonra karar vereceğiz fakat şu anda Anelka’nın takımda olmasından rahatsızlık duyuyoruz.’ açıklamasında bulundu. Anelka suçlu bulunursa 5 maç ceza alması bekleniyor.

ANELKA NE YAPMIŞTI? 28 Aralıkta oynanan West Ham-West Brom maçında attığı golden sonra ‘QUENELLE’ hareketi yani Nazi selam yapan yıldız golcü büyük tepki alarak federasyon ceza kuruluna sevkedilmişti.

FEDERASYON ZOR BİR DÖNEMEÇTE Pazartesi günü bu konuda karar vermesi beklenen federasyonda büyük sıkıntı yaşanıyor. Anelka’nın Müslüman olması, yaptığı işaretin anlamı ise Nazi selamı. Öte yandan West Brom takımının sponsoru ‘Zoopla’nın sahibi ise bir yahudi.

Anelka bu hareketi Fransız komedyen arkadaşı Dieudonne M’Bala M’Bala’yı desteklemek için yaptığını söylese de, gözler bu konuda karar aşamasında olan Federasyon ceza kuruluna çevrilmiş vaziyette.

Yayınlanma Tarihi:13:56,