SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Habertürk’te yer alan habere göre, Yargıtay kararları sonrasında Fenerbahçe'de şokun yarattığı tahribat giderilmeye çalışılıyor…

Bunun için de başkan Aziz Yıldırım boş durmuyor. Fransa'da bulunmasına rağmen sürekli olarak telefon görüşmeleri yaparak camianın ayakta kalmasını sağlıyor.Bunun için de başkan Yıldırım'ın ilk etapta başkanvekili Abdullah Kiğılı ve CEO Hasan Hakkı Yılmaz ile birer telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı. Bu görüşmede başkan Yıldırım'ın, “Hiç bir şey olmamış gibi devam edin. Zaten kulüpte kurmuş olduğumuz bir sistem var ve işler her yönüyle en iyi şekilde yürüyor. Şu ortamda siz de elinizi taşın altına koyun yola devam edin. Bu durumu çalışanlarımıza ve sporcularımıza aksettirmemeye gayret gösterin” dediği öğrenildi.

‘MERAK ETMEYİN BAŞKANIM' Başkan Aziz Yıldırım'ın Abdullah Kiğılı ve Hasan Hakkı Yılmaz'dan sonra Antalya'da kampta bulunan teknik direktör Ersun Yanal ile de bir görüşme yaptığı ortaya çıktı. Başkan Yıldırım'ın bu görüşmede, “Sen takımı tüm bu konulardan uzak tut. Siz hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Sadece sahaya odaklanın ve şampiyonluğu kazanın” derken Yanal'ın da “Başkanım merak etmeyin şampiyon olacağız” dediği ve geçmiş olsun dileklerini ilettiği belirtildi.

SALI KRİTİK GÜN Fenerbahçe yönetiminin salı günü yapacağı toplantıda genel kurul kararı alması bekleniyor. Buna göre Sarı-Lacivertliler'de kongrenin 21 Şubat olarak belirlenip açıklanması bekleniyor.Yönetim kurulu, genel durumla ilgili yapacakları bu toplantıda kongre kararını aldıktan sonra başkan Aziz Yıldırım'ın vereceği bilgiler doğrultusunda basın toplantısı tarihini de medyaya bildirecekler. Eğer gerekli görülürse basın açıklamasının da salı günkü yönetim kurulu toplantısından sonra yapılabileceği öğrenildi.

BAŞKAN BEKLENİYOR Yargıtay'ın ‘Şike Davası'nı onamasından sonra tüm gözler başkan Aziz Yıldırım'a çevrildi. Ailesiyle birlikte Fransa'da tatilde bulunan başkan Yıldırım, Yargıtay kararlarına resmi site aracılığıyla sert yanıtlar vermiş ve mücadelenin devam edeceğini belirtmişti.Bu sözlerin ardından herkes başkan Aziz Yıldırım'ın İstanbul'a dönüşünü beklemeye başladı. Başkanın bugün akşam geç saatlerde İstanbul'da olması beklenirken taraftarların da havaalanına giderek Yıldırım'ı karşılayacakları belirtildi.

ASGARİ 2 YIL 8 AY 7 GÜN HAPİS 6 yıl 3 aylık cezası onanan Aziz Yıldırım'ın, 1 yıl denetimli serbestlikten yararlandığı takdirde en az 2 yıl, 8 ay, 7 gün hapis  yatacağı bildirildi. Yıldırım bir yıl tutuklu kalmıştı. Avukat Rezan Epözdemir, örgütlü faaliyet suçlarında şartlı salıverme süresinin 2/3 değil, 3/4 olduğunun altını çizdi.

Yayınlanma Tarihi:10:11,