SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zaccardo Kartal’a doğru

İtalyanlar, Beşiktaş'ın, Milan'ın stoperi için kiralama teklifi yaptığını ve yıldız futbolcunun temsilcisinin önümüzdeki günlerde Türkiye'ye geleceğini iddia etti.

Güncellenme: 15:20, 17/01/2014
Zaccardo Kartal’a doğru

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ta gündemin bir numaralı maddesi durumunda olan stoper takviyesi için Milan’dan Cristian Zaccardo’ya yönelindiği belirtildi. İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Sassuolo, Montpellier ve Parma ile görüşen ancak anlaşamayan 32 yaşındaki savunmacının, Beşiktaş yolunda olduğu ifade edildi. İtalyan oyuncunun siyah-beyazlılara kiralık olarak katılacağı bildirilirken, sezon sonu için bir satın alma opsiyonunun da sözleşmeye koyulacağı kaydedildi.

SÖZLEŞMESİ 2016’DA BİTİYOR

Bologna, Palermo ve Wolfsburg’da da oynayan İtalyan milli futbolcunun menajeri Ernesto Bronzetti’nin, 2 gün içinde Türkiye’ye gelerek Beşiktaşlı yöneticilerle detaylar üzerinde görüşeceği öne sürüldü. Tecrübeli oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesi 2016 yazında sona eriyor.

İŞLEM TAMAM

Yönetici Ahmet Nur Çebi’nin görevlendirdiği Zaccardo’nun menajerlerinden Davide Sabatini, dün Milan’lı yöneticilerle bir araya gelerek hem kendi oyuncusu, hem de Robinho için pazarlıklarda bulundu. Sabatini, “Teklif kabul edildi. Görüşmeler kiralama mı, yoksa satın alma üzerinden mi olacak, tartışılan bu” dedi.