SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze, ikinci yarı hedefleri ve takımın son durumu hakkında konuştu.

İlk yarının lacivert-beyazlılar için iyi geçtiğini belirten Gürcü çalıştırıcı, “Hermaç istediğimiz gibi olmadı. Ancak genel anlamda iyiydik. Çok ciddi rakiplerimiz var. Ben genel olarakmemnunum. Karakteri yüksek bir oyuncu grubumvar. Takımın kısa sürede uyum sağlamasında kulübün imkanları önemliydi. Başarının sırrı, burada her şeyin zamanında ve planlı yapılması ile ilgili. Kamp dönemi güzel geçiyor. Sadece Orhan Şam'ın sakatlığına çok üzüldüm. Tam da forma girmişti. İkinci yarı işimizin daha zor olacağı kesin. Tüm takımlar hamleler yapıyor. Ancak bizimhedefimiz lig sonu sevinebilmek” diye konuştu.

KURAL MI, VİCDAN MI?

Şota Arveladze, Kasımpaşa- Beşiktaşmaçının Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tekrar edilmesi kararına ilişkin de sert ifadeler kullandı.

Kasımpaşa'nın haklı olduğunu ifade eden Gürcü teknik adam, “Beşiktaş maçının tekrar kararı ile ilgili sadece şunu söylüyorum; yukarıda Allah var. Tekrar kararı vicdana göremi veriliyor yoksa kurala göremi? Tamam haketmiyorsak haketmemişizdir. Ancak ben yüzde bin hakettiğimize inanıyorum. Allah büyük, gelişmeleri göreceğiz. Ancak kurala göre kesinlikle Kasımpaşa haklı” dedi.

‘PAŞA'DA OLDUĞUM İÇİN ŞANSLIYIM'

“Ben, Kasımpaşa'ya şanslı geldim. O hafta Kayseri'den ayrılmasaydım burada olmayabilirdim. Kasımpaşa'yı çalıştırdığım için şanslı olduğumu düşünüyorum. Çünkü hocalar çok, Kasımpaşa ise tek.

Futbolda her şey istatistik değil. Mesela her hoca oyuncuların koşu mesafesini ölçüyor ama bunlar birinci kriter olmamalı.

Az pas yapmamızın nedeni direkt olarak kaleye gitme niyetimiz. Çok pas kendi yarı sahanda yapılıyor.

Altyapı konusunda büyük konuşmak istemiyorum. Biz örnek alınmak için değil, futbolcu yetiştirmek için çalışıyoruz. Bizden iyi yapan varsa da gider öğreniriz. Daha kötü yapana da kapımız açık. Ay sonu altyapı ile ilgili sisteme başlıyoruz.”

Habertürk

Yayınlanma Tarihi:10:26,