SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor, Lomana Tresor LuaLua’nın ardından bu sezonun başında Werder Bremen’den transfer ettiği Joseph Eneojo Akpala ile de yollarını ayırdı, Sebastien Nicolas Puygrenier ve Morten Gamst Pedersen’den takım bulmaları istendi

Basın Sözcüsü Ahmet Gölbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik heyetin görüşleri doğrultusunda hem transfer yaptıklarını hem de bazı futbolcularla yollarını ayrıdıklarını söyledi.

Kardemir Karabükspor’un bir hedefi olduğunu ve bu hedefleri doğrultusunda ilerlediğini anlatan Gölbek, “Daha önce Lualua ile bazı görüşmeler yapmıştık ve kendisine takım bulması halinde yardımcı olabileceğini söylemiştik. Kendisi bir takımla anlaştı. Biz de yardımcı olduk. Başarılı bir futbolcu ve bize önemli katkı sağladı. Akpala ile sezon başında 1 yıllık sözleşme imzalamıştık. Ancak kendisi sakatlandı ve sezonu kapattı. Karşılıklı anlaştık ve sözleşmeyi sonlandırdık. Puygrenier ve Pedersen ile de bir görüşme yaptık. Takım bulmaları halinde onlara da yardımcı olacağız” diye konuştu.

Gölbek ayrıca ikinci transfer döneminde Musa Çağıran, Eneramo ve Lopes’i kadrolarına kattıklarını, bazı oyuncularla görüşmeye devam ettiklerini kaydetti.