SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği’nin genç oyuncusu Jimmy Durmaz, takımının sezona iyi başlamadığını, ancak yaşanan teknik direktörlük değişimi sonrasında toparlandıklarını söyledi.

Sezon sonu hedefleriyle ilgili takım olarak herhangi bir konuşma yapmadıklarını ve her maçı final gibi gördüklerini belirten Durmaz, “Her oyuncu bireysel olarak da takım olarak da en üst noktaya gelmeyi ister. Her haftayı ayrı düşünüp, maç maç ilerlemek istiyoruz. Ligin sonunda kendimizi en üst noktaya çekebilme hedefindeyiz” dedi.

İlk yarı itibarıyla kendi performansından memnun olduğunu dile getiren Jimmy Durmaz, “Her sene bir önceki sezondan daha iyisini yapmaya çalışıyorum. Geçen sezon 5 gol attım. Bu sene daha fazlasını atmalıyım ki, gelişimimi insanlara kanıtlamış olayım. Her futbolcu en üst düzeyde futbol oynamak ister. Avrupa’nın en iyi liglerinde futbol oynayabilecek seviyede olmam, benim için önemli. Eğer kendinize böyle bir hedef koymuyorsanız, kramponlarınızı aramazına koyun ve evden çıkmayın” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE OLMAYI SEVİYOR

Jimmy Durmaz, küçükken bir Barcelona taraftarı olması sebebiyle İspanya’da forma giymeyi hayal ettiğini, ancak Türkiye’ye geldikten sonra bu fikrinin değiştiğini söyledi.

Türkiye’de futbola ayrı bir önem verildiğine dikkati çeken Durmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de futbol oynamaktan dolayı son derece mutluyum. Türkiye’de herkes futbolla yaşıyor ve futbol için bir şeyler yapıyor. Ayrıca Türkiye’deki yaşam tarzını da çok seviyorum. Burada olmanın aynı zamanda karakterimi de geliştirdiğini düşünüyorum. Umarım uzun yıllar burada futbol oynarım.”

“IBRAHIMOVIC, BİZ GENÇLER İÇİN BÜYÜK ŞANS”

İsveç Milli Takımı’nda forma giyen 24 yaşındaki oyuncu, Dünya Kupası’nda yer almayacak olmalarının kendisini fazlasıyla üzdüğünü dile getirerek, “En azından evimde oturup kupa maçlarını izleyeceğim. Bu kez futbolun keyif veren değil, izlemekten keyif alan tarafında olacağım” dedi.

İbrahimoviç ile aynı takımda oynamaktan duyduğu gururu vurgulayan Durmaz, “Ben ve benim gibi genç oyuncular için İbrahimoviç ile aynı takımda olmak büyük bir avantaj. Bizlerin böyle bir isimle antrenman ve maç yapıyor olması, kişisel gelişimimiz açısından da önemli. Ondan öğrenecek çok şeyimiz var ve öğrenmeye devam ediyoruz. Öğrendiklerimle performansımı üst düzeye çekmeye çalışıyorum” diye konuştu.

İbrahimoviç’in aldığı, FIFA Yılın En İyi Golü’ne verilen “Puskas Ödülü” ile ilgili de Durmaz, “Ödülü almayı hak etti, hayatımda gördüğüm en güzel goldü. Takım arkadaşlarımızla, İbrahimoviç o golü attıktan sonra ‘kesin ödül alacak’ dedik. İnanılmaz bir goldü ve daha iyisini görmedim. İbrahimoviç’in yaptığı her hamlenin bir planı var. Kendisi karate de yapıyor, bu tarz vuruşları buna da bağlıyorum” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ TAKIMLARDA KALPTEN GELEN HİSSİYATLA OYNANIR”

Jimmy Durmaz, Avrupa’da birçok çift pasaportlu oyuncu bulunduğunu kaydederek, milli takım seçimlerinde kalplerinden gelen sesi dinlemeleri gerektiğini belirtti.

Türkiye’den milli takım için herhangi bir teklif almadığını bu sebeple de seçim yapmak zorunda kalmadığını ifade eden Durmaz, “Çift pasaportu olan arkadaşlara tavsiyem kalplerinden geçen ülkeyi seçmeleridir. Bu tarz olaylarda mantık dinlenmemeli diye düşünüyorum. Milli takımlar mantıkla değil, kalpten gelen hissiyatla oynanan yerlerdir” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:11:24,