SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun ilk “grand slam” tenis turnuvası Avustralya Açık’ta, tek kadınlarda 14 numaralı seribaşı Ana Ivanovic, 17 numaralı seribaşı Samantha Stosur’u seyircisi önünde 2-1 mağlup ederek adını 4. tura yazdırdı.

Rod Laver Arena’da oynanan tek kadınlar 3. tur maçında, 2008 finalisti Sırp Ana Ivanovic ile Avustralya Açık’ta 4. turdan yukarısını göremeyen evsahibi ülkenin sporcusu Samantha Stosur karşılaştı.

İki tenisçinin de birer kez servis kırdığı ilk sette, daha fazla basit hata yapsa da oyunu yönlendiren isim Ivanovic’ti. Sırp tenisçi, 65 dakika süren ilk seti “tie break” sonunda kazanarak (7-6) maçta durumu 1-0’a getirdi. İki raketin de birbirine yakın bir performans sergilediği ikinci sette kazananı ayrıntılar belirledi. İkinci servislerinin tamamından puan almayı başaran Stosur, daha etken bir oyun sergileyen Ivanovic’in servisini kırdı ve seti 6-4 kazandı.

Final setinde de etkili olan ve rakibine karşı “winner”larda 14-6 üstünlük kuran Ivanovic, seti 6-2, 2 saat 14 dakika süren maçı da 2-1 alarak, son 2 yıldır olduğu gibi bir kez daha son 16 isim arasına kaldı.

Ivanovic, 1 numaralı seribaşı Serena Williams ile çeyrek final mücadelesi verecek.