SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolu bıraktıkları gibi teknik direktör oldular

Clarence Seedorf’un Milan’ın başına geçmesiyle beraber futbolu bırakır bırakmaz teknik adam olanları hatırlayalım istedik.

Diego Pablo Simeone: Arjantini orta saha futbolu 2006’da Racing’te bıraktı, teknik adamlık kariyeri de aynı anda yine Racing’te başladı.
Gennaro Gattuso: İtalya macerasının ardından 2013’te İsviçre’nin Sion ekibinde futbola veda eden Gattuso, aynı takımda oyuncu-koç olarak çalışmak için aceleci davrandı.
Roberto Carlos: 2012’de Anzhi’de oyuncu-koç olarak görev yapan Brezilyalı sol bek, bir sonraki sezon yardımcı koç olarak çalıştı. 2013’te de Sivasspor...
Roberto Sensini: Arjantinli defans Roberto Sensini, başarılarla dolu kariyerini 2006’da Udinese’de tamamladı ve bu kulüpte aynı yıl teknik adamlığa başladı.
Jürgen Klopp: Futbol kariyeri boyunca sadece Mainz’de forma giyen Klopp, 2001’de sahalara veda etti, aynı yıl Mainz’in kulübesine kuruldu.
Roberto Mancini: 2001 yılında Lecester City’de futbolu noktalayan İtalyan, hemen Fiorentina’nın başında kendini bulmuştu.
Gianluca Vialli: Yine Chelsea, yine aynı senaryo. Gullit bıraktıktan sonra 1998-2000 yıllarında Chelsea’yi çalıştıran Vialli, bir sezon oyuncu-koç olarak çalıştı.
Ruud Gullit: Futbolu 1998 yılında bırakan Hollandalı, 1996-98 sezonları arasında Chelsea’de oyuncu-koç görevini yapmıştı.