SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devreyi kafa kafaya kapatan temsilcimiz, ikinci yarıda Yunan ekibine direnç göstermeyince Yunanistan’dan da eli boş döndü.

Pana’da Diamantidis 17 sayı 9 asist, Lasme 16 sayı ile galibiyetin öncüsü oldu. Anadolu Efes’te ise Planinic 13, Doğuş Balbay ve Savanovic 11’er sayıyla oynadı.

Panathinaikos, Diamantidis ve James Gist’in ürettiği sayılarla skor üstünlüğünü eline tutarken Anadolu Efes’te Doğuş Balbay’ın performansı temsilcimizi oyunda tuttu. Pana’nın hücum ribauntlarına rağmen takipten kopmayan lacivert-beyazlılar ilk periyodu 23-21 geride kapattı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde kontrollü bir oyun sergileyen ve sabırla hücum eden Anadolu Efes oyuna ağırlığını koydu. Doğuş ve Vasileiadis ile skor bulan temsilcimiz tabelada da öne geçmeyi başardı. Çekişmeli geçen çeyreğin son bölümünde Mike Batiste’in sayılarıyla rakibine yakalanan Efes soyunma odasına 37-36 geride girdi.

Üçüncü çeyreğin başında Anadolu Efes’in açıklarını iyi yakalayan Diamantidis, Yunan temsilcisinde fark yaratan isim oldu. Asistleriyle Gist ve Lasme’yi oyuna dahil eden yıldız oyuncu Pana’nın skor üstünlüğünü yeniden eline geçirmesini sağladı. Savunmada boyalı alandan rakibine sayılar veren Efes, hücumda Hopson ve Kerem Gönlüm’ün sakatlığı nedeniyle forma giyemediği gecede üreticilikten geride kaldı. Seyircisi karşısında tempoyu yakalayan Pana son on dakikaya 60-54 girdi.

Rakibe verilen hücum ribaunları son çeyrekte de can yakmaya devam etti. Yakaladığı ikinci şansları es geçmeyen Pana, 7-0’lık yakaladığı seriyle farkı 13’e kadar çıkardı ve Aggelou’ya molayı aldırdı. Mola dönüşü de Yunan rakibine karşı koyamayan lacivert-beyazlı temsilcimiz, son bölümde oyun disiplininden kopmuş bir performans ortaya koydu ve parkeden 78-64 mağlup ayrıldı.

Bu sonucun ardından Anadolu Efes üçüncü maçından da galibiyet çıkaramadı. Panathinaikos ise 3’te 3 yaparak E Grubu’nda Barcelona ile liderliği paylaştı.

Temsilcimiz gelecek hafta Abdi İpekçi’de Emporio Armani Milano’yu ağırlayacak.