SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rakibi küçümsediler

16 Ocak 2014

TOKATSPOR, gücü oranında iyi mücadele etti. Savunmada genel olarak çok dikkatli ve mücadeleci oynadılar. Sadece Tokatspor'un değil, sahanın en iyisi kaleci Mehmet'ti.

GALATASARAY dün çok pozisyona girdi. Ancak son vuruşlardaki etkisizlik önümüzdeki maçlarla ilgili endişeye yol açtı. Aslında sarı-kırmızılı futbolcular hücum hattında tam anlamıyla beceriksizlik örneği gösterdiler. Bunda rakibi küçümsemenin payı büyüktü.

TT Arena'nın zemini çok sıkıntılı. Zeminin uzun süredir bakımda olmasına rağmen dünkü görüntüsü içler acısıydı. Selçuk'un kaçırdığı penaltının en büyük sebebi zemindi.

DAHA önce Türkiye'nin en başarılı yardımcı hakemlerinden biri olan Koray Gençerler, keşke elindeki bayrağı hiç bırakmasaydı. Çünkü orta hakemliği, yardımcılığı dönemindeki kadar parlak değil. Yardımcılığı bırakmasa Dünya Kupası'na gidecek ekipte büyük ihtimalle kendisi olacaktı. İlk yarıda Tokatsporlu oyuncunun elle oynamasına penaltı çalmaması çok büyük hataydı. Aksine bir de Galatasaray'ın aleyhine serbest vuruş verdi. Burada yardımcı hakem Uygar Bebek de kendisine katkı sağlayabilirdi. O da bunu yapmadı.

BANA göre kaleci Mehmet'le birlikte sahanın en başarılı ismi yardımcı hakem Özgür Ertem'di. Çünkü, verdirmiş olduğu iki penaltı kararında da çok haklıydı. Bu kararlarıyla karşılaşmanın hakemi Koray Gençerler'i de maçı da kurtarmış oldu. Kendisini tebrik ediyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek