SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Korkut gelecekten umutlu

Hannover 96'nın teknik direktörü Tayfun Korkut, Fenerbahçe'ye 2-1 yenildikleri hazırlık maçında takımının olumlu yönlerini görme fırsatı yakaladığını söyledi.

Güncellenme: 23:18, 16/01/2014
Korkut gelecekten umutlu

Korkut, Mardan Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, kendileri açısından önemli bir hazırlık maçı oynadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Türkiye Ligi liderine karşı oynadık. Genelde iyi geçtiğini düşünüyorum. Son paslarda daha dikkatli olsaydık, skor daha farklı olabilirdi. Sonuçta bir Fenerbahçe klasiği olan son dakika golü mağlubiyeti getirdi. Hiçbir takım için mağlubiyet güzel değildir. Biz de kesinlikle mağlup olmayı istemiyoruz. Fenerbahçe karşısında takımımın olumlu yönlerini gördüm. Onların üzerine adım adım hazırlanmamız gerekiyor. İstekli, birbirine yardım eden bir Hannover 96 takımı var.”

Fenerbahçe’de 5 senesinin geçtiğini hatırlatan Tayfun Korkut, “Çoğu şeyi Fenerbahçe Kulübü’ne borçluyum. Fazla karmaşık bir duyguya girmedim. Sonuçta maça konsantre olmam ve kendi takımımı hazırlamam gerekiyordu” dedi.

Korkut, sarı-lacivertli takımın Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında yakaladığı 8 puanlık farkı değerlendirerek, “Fenerbahçe’nin oyun tarzı belli. Devamlı oyunun içinde olmak istiyorlar. Bugün de son dakika serilerini devam ettirdiler. Fenerbahçe, ilk maçları iyi geçirirse, rakipleri açısından 8 puanı kapatmak kolay olmayacaktır” diye konuştu.

İLK HEDEFİM TAKIMIMI TANIMAK

Alman ekibindeki ilk hedefinin takımı tanımak olduğunu anlatan Korkut, daha sonra da düşme hattıyla aralarındaki 4 puanlık farkı açmayı planladıklarını söyledi.

Korkut, Bundesliga’nın ikinci yarısı hakkındaki görüşlerini dile getirerek, “İkinci devreyi sakin bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Ligde puan sıralamasında yukarılarda değiliz. Düşme hattının dört puan üstündeyiz. Amacımız, aradaki dört puanı korumak değil, daha da yükseltmek. Ondan sonra plan ve projelerimiz var” ifadesini kullandı.

Hannover 96’nın kendisi açısından büyük bir şans olduğunu vurgulayan genç teknik adam, “Sonuçta o şansı değerlendirmem gerekiyor. Bir takım çalıştırıyorum ve bu takımı en iyi şekilde hazırlamam gerekiyor. Kendimi hazır hissediyorum. Önemli olan benim takıma, takımın bana güveni” değerlendirmesinde bulundu.

Kendisini Bundesliga’da takım çalıştırmaya hazır hissettiğini belirten Korkut, şöyle devam etti: “Hannover Kulübü, genç ve projesi olan bir teknik direktör arayışına girdi. O listede benim de ismim vardı. Tek tek o listedeki kişilerle görüştükten sonra kulüp bende karar kıldı. Burada benim daha önce çalıştığım kulüpler önemliydi. Görüşmelerimiz inanılmaz pozitif geçti. Genç olmamın önemli olduğunu zannetmiyorum. Önemli olan hazır olmak. Ondan sonrası tecrübelere kalıyor. Benim de öğreneceğim çok şey var.”