SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli futbolcu Salih Dursun’un Galatasaray’a transferini değerlendiren Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, “Sürekli böbreğimizi, ciğerimizi, kalbimizi söküyorlar” dedi.

Kayserispor’un kamp yaptığı Belek’te AA muhabirine açıklamalarda bulunan Hurma, Salih Dursun’un Galatasaray’a transferi, yeni teknik direktör arayışları ve devre arası çalışmaları hakkında değerlendirmeler yaptı.

Sürekli olarak büyük takımlara oyuncu gönderdiklerinin hatırlatılması üzerine Hurma, “Bu iyi mi kötü mü bilmiyorum ama sürekli böbreğimizi, ciğerimizi, kalbimizi söküyorlar. Onların yerini doldurmak kolay değil. Ama takip ettiğimiz yeni yıldız adayları var. Her zaman da olacak” diye konuştu.

“SALİH, GALATASARAY’A HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Süleyman Hurma, Salih Dursun’un 3-4 farklı bölgede oynayabilen bir futbolcu olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Salih, Galatasaray’a hayırlı uğurlu olsun. Üç dört farklı bölgede oynayabilen çok önemli bir futbolcu. Türkiye’de atletik futbolcu bulmak çok zor. Kendisi atletik bir oyuncu. Eğer kendisini geliştirmeye devam ederse Galatasaray çok büyük bir futbolcu kazanmış olur.”

YENİ HOCA YABANCI OLACAK

İlk yarının sonunda yolların ayrıldığı Robert Prosinecki’nin yerini doldurmak için arayışlarının sürdüğü dile getiren Hurma, yeni teknik adamın büyük olasılıkla yabancı olacağını söyledi.

Süleyman Hurma, basında adlarının geçtiği Türk teknik direktörlerle ilgilerinin olmadığını anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

“Çalışmalarımız sürüyor. Kayserispor’un adına ve felsefesine yakışır bir teknik direktörü birkaç gün içinde alacağız. Büyük ihtimalle yabancı olacak. Medyada çok fazla isim bizimle anıldı. Bu hocaların hepsi çok değerli ve önemli isimler. Onlarla adımızın anılmasından dolayı gurur duyuyoruz ancak o teknik direktörlerin hiçbirisiyle uzaktan veya yakından ilgimiz olmadı. Bunun bilinmesini istiyoruz.”

Devre arası hazırlıklarının antrenör Cüneyt Dumlupınar yönetiminde sürdüğünün altını çizen genel menajer Hurma, “Cüneyt hocaya çok teşekkür ediyorum. Takımımız çok iyi antrenmanlar yaptı. Oyuncular istekli ve arzulu çalıştılar. Takım disiplini bugüne kadar olandan çok üst seviyedeydi” diyerek sözlerini tamamladı.