SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Ziraat Türkiye Kupası’nda Tokatspor ile yaptığı maçta ilk resmi müsabakasına çıkan genç futbolcu İbrahim Coşkun, büyük mutluluk yaşadığını söyledi.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının karşısına çıkan Coşkun, “Gerçekten çok mutluyum. Bugün Türk Telekom Arena’da ilk maçıma çıktım. Heyecan vardı üzerimde ama oyuna girerken maça konsantre oldum. Sadece futbolumu oynamayı düşündüm” dedi.

Galatasaray’ın Antalya kampına giderken tanınmayan genç bir isim durumundayken, kısa sürede yıldızı parlayan İbrahim Coşkun, yaşadığı süreçle ilgili olarak, “Her şey bir anda oldu. Ajax maçının ikinci yarısında oyuna girdim ve golümü attım. Her şey çok hızlı gelişti. Ardından profesyonel sözleşme yaptım. Burada olmaktan çok mutluyum. Uzun yıllar Galatasaray formasıyla oynamak istiyorum” değerlendirmesinde bulundu. Genç oyuncu, teknik direktör Roberto Mancini’nin, kendisi için “daha fazla şans bulabileceği bir takıma kiralanabilir” sözlerinin aktarılması üzerine ise sarı-kırmızılı kulüpte mutlu olduğunu ve kalmak istediğini dile getirdi.