SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollanda Birinci Futbol Ligi’nde (Eredevisie) bu yıl başarısız bir sezon geçiren PSV Eindhoven, İngiliz ekibi Fulham’ın Kosta Rikalı oyuncusu Bryan Ruiz’i transfer etti.

PSV Kulübü’nde yapılan açıklamada, daha önce Twente takımında da forma giyen Ruiz’in sezon sonuna kadar kiralandığı belirtildi.

Sağlık kontrolünden geçerek PSV’ye imza atan 28 yaşındaki Ruiz, takımının başarısı için elinden geleni yapacağını söyledi.

Yeni takımında 23 numaralı formayı giyecek olan Ruiz, Twente’de iyi hatıraları olduğunu ama profesyonel bir oyuncu olarak şimdi PSV’nin hedeflerine ulaşması için çaba göstereceğini dile getirdi.

İngiltere’de son dönemlerde fazla forma giyemediğini de hatırlatan Ruiz, bu açıdan PSV’ye transferini büyük bir şans olarak gördüğünü ifade etti.

PSV Genel Direktörü Marcel Brands ise Ruiz’i sezon başında transfer etmek için uğraştıklarını ama bunun gerçekleşemediğini söyledi. Brands, sezon sonuna kadar kiralık olarak transfer ettikleri Ruiz’in önümüzdeki dönemde bonservisini de almak istediklerini dile getirdi.

Hollanda’da son yılların en kötü sezonlarından birini yaşayan PSV, ilk yarısı sona eren Eredivisie’de topladığı 26 puanla 7. sırada yer alıyor.

Yayınlanma Tarihi:16:18,