SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Menajer Ayhan Yeşilbaş, Ronaldinho’nun Atletico MN ile henüz mukavele yapmadığını, Assis’in yardımcısının ise İstanbul’da olduğunu söyledi.

Sabah’ta yer alan habere göre, Beşiktaş yönetimi ile yapılan uzun pazarlıklara rağmen çok daha düşük bir rakama Atletico Mineiro’da kalmayı tercih eden Ronaldinho’da flaş gelişme… Sambacı’nın menajeri ve ağabeyi Roberto de Assis’in Türkiye’deki ortağı olan Ayhan Yeşilbaş, “Ronaldinho Atletico Mineiro ile prensip anlaşmasına vardı ancak henüz resmi imzayı atmadı. Arada alacak ve ödemelerle ilgiliönemli sıkıntılar var. Assis’in yardımcısı şu anda İstanbul’da bulunuyor. Beşiktaş’la yapılan pazarlıklarda arada sadece 1 milyon 500 bin Euro tutarında bir fark kalmıştı. Beşiktaş, 6 milyon Euro’yu telaffuz etmedi. Etseydi bu iş biterdi, hala da biter. Önümüzdeki altı günlük bir süreç var” diyerek ardında soru işaretleri bıraktı.

Kalde’den 2.5 milyon Euro Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Kalde’nin Ronaldinho’nun maliyetinin önemli bir kısmınıkarşılamaya hazır olduğunu açıklamasının ardından, rakamın miktarı da ortaya çıktı. Siyah-beyazlı kulübün sponsorlarından Kalde’nin Brezilyalı yıldızı reklam yüzü olarak kullanmayı planladığı ve Beşiktaş’a 2.5 milyon Euro vermeyi taahhüt ettiği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:09:51,