SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya şampiyonu ve olimpiyat madalyalı atlet Colin Jackson’ın sportif direktör olarak yer aldığı “Wings for Life World Run” basın toplantısı, İstanbul Shangri-La Bosphorus Otel’de düzenlendi.

Basın toplantısında Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Avrupa Atletizm Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Salih Münir Yaraş’ın yanı sıra marka elçileri Burcu Kara, Ceyhun Yılmaz ve Ahmet Aslan da yer aldı.

Organizasyonun tanıtıldığı toplantıda söz alan Colin Jackson, vakfın amacının koşamayanlar için koşmak olduğunu belirterek, “5 farklı kıtada eş zamanlı başlamakla birlikte özel ve eşsiz bir koşu düzenliyoruz. Örneğin ABD’de sabah 6’daki başlama saati, Türkiye’de 13.00’e tekabül edecek. Proje konusunda heyecan verici olan şey ise bitiş çizgisinin yer almaması. Başlangıç var ancak bitiş yok. Koşucuların kendisi bitişi belirliyor” ifadelerini kullandı.

Destek vermek isteyen herkesi organizasyona davet eden Jackson, “Projemize olabildiğince fazla insanı çekmek istiyoruz. Parçası olmaktan mutluluk duyacağınız bir organizasyon. Sizin desteklerinizle daha da gelişeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Wings for Life World Run”da başlangıç sinyalinin verilmesinden ve ilk koşucuların başlangıç çizgisinden geçmelerinden yarım saat sonra resmi yakalama arabaları her parkurda eş zamanlı olarak yola çıkacak ve koşucuları kovalamaya başlayacak. Kovalayan araba bir koşucuyu geçtiğinde onun koşusu sona erecek. Sonunda koşan tek bir erkek ve kadın kalacak. Bu iki kişi Wings for Life World Run şampiyonluğunu kazanacak.

Beş kıtadaki 40’ı aşkın kentte düzenlenen “Wings for Life World Run”ın Türkiye ayağı Alanya’da saat 13.00’te diğer ülkelerle eş zamanlı olarak başlayacak.