SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde ilk devreyi 10 galibiyet ve 5 mağlubiyetle 5. sırada tamamlayan Pınar Karşıyaka’nın basketbol şube sorumlusu Tamer Ustaoğlu, “Pınar Karşıyaka gibi oynadığımız sürece ligde yenemeyeceğimiz takım yok” dedi.

Ustaoğlu, başantrenör Ufuk Sarıca ile kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, takım olarak tarihindeki en yoğun dönemi geçirdiklerini, ilk defa mücadele ettikleri ULEB Avrupa Kupası’nda ikinci tura kalmayı başardıklarını söyledi. İlk turda zorlu rakiplerle karşılaştıklarını, bunun yanı sıra uzun deplasman seyahatleri yaptıklarını kaydeden Ustaoğlu, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 2,5 aylık periyotta resmi olarak 29 resmi maç yaptık. Kısa dönemde fazla maç yaptığımız çok enderdir. Bu süreçte ULEB Avrupa Kupası’nda 2. tura çıktık, Türkiye Kupası’nda son 8 takım arasına kaldık ve bu sene kalite olarak çok artan ligde de ilk devreyi 5. sırada tamamladık. İlk devreyi 10 galibiyet ve 5 mağlubiyetle bitirdik. Her takımın her ekibi yenebileceği ligde Pınar Karşıyaka gibi oynadığımız sürece ligde yenemeyeceğiz takım yok.”

Ustaoğlu, takıma takviye yapacaklarını belirterek, “Bunun için çalışmalar devam ediyor, ana sponsorumuzla görüşmeler yapıldı bu hafta içinde cevap bekliyoruz. Cevap olumlu gelirse 2 transfer de olabilir, şayet olumsuz gelirse 1 transfer yapabiliriz” dedi.

BAŞANTRENÖR SARICA Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca ise çok zorlu bir periyottan geçtiklerini, bu sene omuzlarındaki yükün biraz daha arttığını kaydetti. Geçen seneki “sürpriz takım” algısından çıkılması gerektiğini söylediğini hatırlatan Sarıca, şöyle konuştu:

“Bunu gerçekleştirdik. Basketbolda sürdürebilir başarı çok önemli. Ligde ilk yarıyı başarılı bir şekilde kapattık. Sezon başında isteyip yapamadığımız iskeleti koruma düşüncesi vardı. Sonuçta 7 yeni oyuncuyla yola çıkmış bir takım olarak, bugün geldiğimiz nokta çok başarılı. İlk 4 hedefine çok yakınız, ikinci yarıda devamını sağlayacağız.”

Yayınlanma Tarihi:13:07,