SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İbrahim noktayı koydu!

İbrahim noktayı koydu!

Bursaspor'un kaptanı İbrahim Öztürk, futbolu yeşil-beyazlı takımda bırakmak isteğini söyledi.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Bursaspor’un kaptanı İbrahim Öztürk, ilk yarının kendileri için inişli çıkışlı bir dönem olduğunu söyledi.

Öztürk, puan tablosuna baktıklarında kendilerini memnun etmeyen bir görüntü olduğunu belirterek, “Son zamanlarda yenilmiyorduk ama bunu galibiyete çeviremeyince inişler ve çıkışlar yaşadık. Ligin ikinci yarısında, ilk yarıda yapamadıklarımızı fazlasıyla yapmamız gerekiyor. Herkes bunun bilincinde ve buna göre çalışıyor” dedi.

Lig ve kupa maçları olmak üzere en az 25 maç yapacaklarına dikkati çeken Öztürk, “İyi bir kamp dönemi geçirdik. Zor olan ikinci yarıyı kolaya çevirebilmemiz için çalışmalar yaptık. Ligdeki hedefimiz Avrupa kupalarına katılmak. Bizi oralara götürecek çizgiyi yakalamak istiyoruz. Ziraat Türkiye Kupası da aynı hedef doğrultusunda önemli. Kupayı kazandığın ya da final oynadığın zaman bu hedefe ulaşıyorsun. Elimizden gelenin en iyisini yaparak bunu başarmaya çalışacağız” diye konuştu.

“FUTBOLU BURSASPOR’DA BIRAKMAK İSTİYORUM”

İbrahim Öztürk, kendisine gelen transfer teklifleriyle ilgili de “Teklifler gelmeye başladı ama ben futbolu Bursaspor’da bırakmak istediğimi söyledim. Bu doğrultuda da sözleşmemi uzattım. Profesyonellikte her şey var. Yarının ne olacağını kimse bilmiyor ama burada tamamlayamadığım bir Türkiye Kupası hedefi var. Bu nedenle elimden gelen en yüksek katkıyı sağlamak için mücadele edeceğim” ifadelerini kullandı.

“ŞAMPİYONLUK KELİMELERLE ANLATILMAYACAK BİR HEYECANDI”

Bursaspor’un elde ettiği şampiyonluğa da değinen Öztürk, bu başarının kelimelerle anlatılamayacak bir heyecan olduğunu dile getirdi. Öztürk, herkesin Anadolu’dan şampiyon çıkar mı tartışması yaptığı bir dönemde bunu başardıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şampiyonlukta birçok şeyi öğrendik. Sonrasında sorumluluğumuz daha da arttı. Rakiplerin bize bakış açısı değişti. Bursaspor ile oynarken rakipler daha fazla konsantre olmaya başladı. Bu konuda daha da zorlanmaya başladık. Bu işi yapıyorsak, önemli olan zorları başarabilmek.”

Bursaspor taraftarlarına teşekkür etmek istediğini kaydeden Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bursaspor’da 6. yılım. Taraftarlarımız bizi hiç yalnız bırakmadı. En yakınından en uzak deplasmana, iç saha maçlarından yurt dışı kamplarına kadar hep yanımızda oldular. Bu da bize apayrı bir motivasyon veriyor. Atatürk Stadı’nda her maça çıktığımda tüylerim ilk günkü gibi ürperiyor. Biz de onları stattan elimizden geldiği kadar yüzlerini güldürerek göndermek istiyoruz. Taraftarımız gerçekten bizim 12. adamımız. Bu birliktelik devam ettiği sürece başarı gelecektir.”