SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliyet’te yer alan habere göre, Ünal Aysal, Merve Terim'in eşi Ahmet Baran Çetin için devreye girerken, ilgili kurullara, “Tüzüğümüzde üye eşlerine üyelik için öncelik tanıyan bir madde yok. Ancak bu özel bir durum. Benim kontenjanımdan Fatih hocanın damadını üye yapabilirsiniz” talimatını verdi.

Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in damadı Ahmet Baran Çetin'e, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'dan büyük bir jest geldi.

Sarı-kırmızılı kulübün patronu, üyelik başvurusunda bulunan Terim'in büyük kızı Merve'nin eşi olan Çetin'in üyelik durumuyla bizzat ilgilendi. Galatasaray Kulübü'nde üye eşleri için özel bir madde bulunmadığından kulüp üyesi olan Merve Çetin'in eşi için de öncelikle herhangi bir ayrıcalık tanınmadığı ancak daha sonra devreye Başkan Aysal'ın girdiği belirlendi.

Ünal Aysal'ın, Ahmet Baran Çetin için ilgili kurullara, “Tüzüğümüzde üye eşlerine kulübe üyelik için öncelik tanıyan bir madde yok. Ancak bu özel bir durum. Bu yüzden benim kontenjanımdan Fatih hocanın damadını üye yapabilirsiniz” talimatını verdiği belirlendi. Galatasaray'da başkanların üyelik için 15 kişilik özel kontenjanı bulunuyor. Aysal bu dönem kendi kontenjanından 9 kişiyi kulübe üye yaptı. Geriye kalan 6 kişi içinde Ahmet Baran Çetin de yer aldı. Milli Takım'ın hocası Fatih Terim'in damadı ve diğer kalan 5 kişi kendi paralarıyla üye olmasına karşın Başkan kontenjanındaki açık dikkate alındı.

TÖREN YAPILACAK Galatasaray Başkanı'nın başarılı iki yıl geçirmesine karşın yollarını ayırmak zorunda kaldığı eski hocalarının bir yakınına yaptığı bu hareket kulüp üyeleri tarafından da takdirle karşılandı. Sarı-kırmızılı kulüpte 2013 yılı için üyeliğe kabul edilenler beratlarını 25 Ocak'ta Türk Telekom Arena'da yapılacak törende alacak. 283 yeni üyenin 113'ü lise kökenli, 15'i eski sporcu, geriye kalanlar ise dışarıdan isimlerden oluştu.

Yayınlanma Tarihi:08:42,