SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan’da yabancı krizi!

Hajrovic ve Telles transferleri için yabanco kontenjanında yer açmaya çalışan Galatasaray'da, Amrabat ve Dany'nin takımda kalmak için diretmesi can sıkıyor. Krizin çözümü için Aysal'ın bizzat devreye girmesi bekleniyor...

Güncellenme: 14:00, 15/01/2014
Aslan’da yabancı krizi!

Grasshoppers'a 3.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek İzet Hajrovic'i Antalya kampına getiren ve hazırlık maçlarında oynatan Sarı-Kırmızılılar, Bosna Hersek'li futbolcuya henüz lisans çıkarabilmiş değil. Bununla beraber bavullarını hazırlayan ve Türkiye'ye gelmek için artık gün sayan Alex Telles cephesinde de benzer bir durum söz konusu.

Fanatik’te yer alan habere göre, kadrosundaki lisanslı 10 yabancıdan en az ikisiyle yollarını ayırması gereken Galatasaray, Dany Nounkeu ve Nordin Amrabat'ı kiralık listesine koymuştu. Ancak Kardemir Karabük'e gitmesi beklenen Dany, bu kulüple anlaşma sağlama yoluna gitmedi. Antalyaspor'la transfer görüşmesi yapmasına izin verilen Amrabat da, Galatasaray'da kalacağı yönünde ısrarlı beyanatlarına devam edince, bu temastan da bir sonuç alınamadı. Dolayısıyla iki oyuncu da hâlâ Galatasaray'ın kadrosunda ve yabancı kontenjanında yer açılamıyor.

KOLAYLIK RİCA EDECEK

Günler ilerledikçe krize dönüşen bu yabancı sorununu çözmesi için, son çare olarak Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın devreye girmesi bekleniyor. Sarı-Kırmızılı kulübün patronu, Dany ve Amrabat'ın menacerleriyle görüşerek, kendilerine en azından sezon sonuna kadar kolaylık sağlamaları adına ricada bulunacak.

MALİYETİ 12 MİLYON EURO

Fatih Terim döneminde transfer edilen bu iki futbolcudan Amrabat için Kayserispor'a 8.6 milyon Euro, Dany için de Gaziantepspor'a 3.3 milyon Euro bonservis bedeli ödenmişti. Önümüzdeki sezon yabancı kontenjanında yaşanacak kural değişikliğine göre, bu oyuncuların sezon sonunda zararına bonservisiyle birlikte satılmaları gündeme gelecek.

Yayınlanma Tarihi:12:07,