SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alex’e 2. şok

Brezilyalı Alex'in Coritiba günlerinden İtalya'ya ve Fenerbahçe'ye uzanan hatıralarının yer aldığı kitabın Türkiye günlerinin anlatıldığı bölüm için bir editör 25 Ocak tarihinde İstanbul'a gelecek.

Güncellenme: 17:47, 14/01/2014
Alex’e 2. şok

Brezilyalı Alex’in Coritiba günlerinden İtalya’ya ve Fenerbahçe’ye uzanan hatıralarının yer aldığı kitabın Türkiye günlerinin anlatıldığı bölüm için bir editör 25 Ocak tarihinde İstanbul’a gelecek.

Sabah’ın haberine göre; Editör, Alex’in Türkiye’de yaşayan dostları ve beraber oynadığı arkadaşlarının görüşlerini alacak. Alex, Fenerbahçe’den ayrılırken sorun yaşadığı başkan Aziz Yıldırım ile teknik direktör Aykut Kocaman’a da kitabında özel bir yer ayıracak.

KARŞILIKSIZ KALDI

Efsane kaptan, kitabın editöründen Yıldırım ve Kocaman’la da birebir görüşmesini istedi. Editör, bu amaçla yaklaşık 1 ay önce Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman’dan randevu istedi ancak olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş alamadı. Alex’in, yaşananlara rağmen eski başkanı ve teknik direktörüyle buzları eritme çabası şimdilik de olsa karşılıksız kalırken, çok üzgün olduğu belirtildi.

Kariyerinde en güzel günlerini Fenerbahçe’de geçiren Brezilyalı yıldız, 2-0 kaybedilen 29 Ekim 2012’deki Kasımpaşa maçının ardından PAF takımına gönderilmiş, burada idmanlara çıkmayı reddedince, başkan Aziz Yıldırım’la yaptığı görüşme sonrası F.Bahçe ile sözleşmesini feshetmişti. Alex, daha sonra gözyaşları içinde ülkesinin yolunu tutmuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:08,