SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’de ilk yarıyı lider tamamlayan Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal, Antalya kampının ilk 5 gününde futbolcularıyla teke tek görüşmeler yaptı. Bu görüşmelerde futbolculara görüntülü analizlerle ilk yarıda yapılan yanlışlar ve ikinci yarıda hedeflenen noktalar detaylı bir şekilde anlatıldı.

Sabah’ın haberine göre; Ersun Yanal’ın, görüşmelerde özellikle koşu mesafesi üzerinde durduğu öğrenildi. Tecrübeli teknik adamın, tüm futbolculara, “Bireysel olarak hedefiniz her maçta 12 km koşmak olmalı. Sizden en önemli isteklerimden biri bu. Sezonu şampiyon tamamlamak istiyorsak daha çok koşmalısınız” dediği belirtildi.

KARABÜK MAÇI REHBER OLSUN SPRİNT SAYISINI ÖDÜLLENDİRDİ

Yanal’ın, “Bizim için sezonun ikinci yarısı ilk yarıya oranla daha zorlu geçecek. Çünkü hem deplasman sayımız fazla hem de hava şartları daha sert olacak. Bu zorlu deplasmanlarda en çok ihtiyacımız olan şey koşu mesafemizi yüksek tutmak. Ancak bu şekilde rakiplerden daha üst noktaya çıkabiliriz. Karabük maçındaki değerleri ve ortaya çıkan sonucu hep beraber gördük. Bu karşılaşma özellikle Eskişehir, Sivas ve Elazığ gibi soğuk deplasmanlarda bize rehber olmalı. Herkes yaşadığımız sıkıntılardan ders çıkarmalı” şeklinde konuştuğu bildirildi.

SPRİNT SAYISINI ÖDÜLLENDİRDİ

Teknik direktör Ersun Yanal’ın bunun yanı sıra, takımın oyun içindeki boyu ve sprint sayılarıyla ilgili de uyarılarda bulunduğu kaydedildi. Öte yandan yapılan bu toplantıların ardından çıkılan ilk idmanda sarı-lacivertli futbolcular 40 dakikada, 90 dakikadaki sprint sayısına ulaşınca Yanal çok memnun oldu. Tecrübeli teknik adam, önceki günkü taktik çalışmada futbolcuların bu performansa ulaşması üzerine, dün sabah yapılması planlanan çalışmayı iptal ederek takımı ödüllendirdi. Oyuncuların bu karara çok sevindikleri kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi:08:35,