SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Toraman memlekete dönüyor!

Toraman memlekete dönüyor!

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan İbrahim Toraman'a memleketinin takımı talip oldu.

Sezonun ikinci yarısına Antalya'da hazırlanan Sivasspor'da yönetim de kadroya yapılacak takviyeler konusunda yoğun mesai harcıyor.

Teknik direktör Roberto Carlos'un raporu doğrultusunda savunmayı güçlendirmeyi planlayan Kırmızı-Beyazlılar'ın hedefindeki isim ise Beşiktaş'ta gözden çıkarılan tecrübeli stoper İbrahim Toraman. Kadro dışı bırakıldığı dönemde de Brezilyalı hoca tarafından istenen Sivas doğumlu Toraman, Sivaslı idarecilere, affedilmeyi beklediğini belirtmişti.

33 yaşındaki defans oyuncusu için Beşiktaş Yönetimi'nde ‘af' sesleri çıksa da Siyah-Beyazlılar'ın Hırvat hocası Bilic buna izin vermedi. Toraman, transfer döneminin resmen başlamasıyla, “Yönetimin tavırlarından anladığım kadarıyla benim takıma dönüş şansım yok” diyerek gelen teklifleri değerlendirmeye başlamıştı.

GERÇEK YİĞİDO

Deneyimli savunmacıyla bir görüşme gerçekleştiren Sivasspor cephesinin olumlu yanıt aldığı belirtilirken, tarafların arasında kalan küçük pürüzlerin de giderilmesi halinde bu transferin birkaç güne kadar netleşmesi bekleniyor. Bu arada Beşiktaş'ın da Sivas'tan Ümit Kurt'u istediği konuşuluyor. Carlos, Ümit'i bırakmak istemiyor, ancak cazip bir takas formülünün düşünüleceği belirtiliyor.