SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şükrü Ergün “Sarı-Kırmızılı yöneticilerin ve futbolcuların şampiyonluk yolunda havlu attık demelerini bekliyorlar. Fenerbahçe'nin ve Mahmut Uslu'nun beklentisi bu mudur? Galatasaray'ın kendilerini UEFA'ya şikayet ettiğine dair bir tane belge çıkarsınlar. Bunlar karanlıkta sıkılan kurşunlar gibi… Ya tutarsa misali… Fenerbahçe mağduru oynuyor” dedi.

Bugün’de yer alan haberde, Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun önceki gün Antalya'da yaptığı Galatasaray'ı hedef alan açıklamalarına Sarı-Kırmızılı kulübün basın sözcüsü Şükrü Ergün'den sert cevap geldi. Uslu, “8 puan fark kapanır algısı oluşturuyorlar. Tabii ki kapanabilir. Biz nasıl açtıysak, kapayabilirler ama rakiplerin ‘Nasipse biz şampiyon oluruz' lafının altında acaba başka bir şey mi var diye düşünmemek elde değil.

Galatasaray bizimle ilgili 3 senedir önemli girişimlerde bulundu. Hala faks çekmeye devam ediyorlar. İkinci yarıda 9 deplasmanımız var. Aslında 8 tane, birini saymıyoruz. Onları zaten hep yeniyoruz” diye konuşmuştu.

Amatörce açıklamalar' Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Uslu'ya sert göndermelerde bulundu. Ergün, “Mahmut Uslu gibi tecrübeli bir yöneticinin böyle amatörce açıklamalar yapması beni son derece şaşırttı. Galatasaray olarak söylediklerini ciddiye bile almıyoruz. Sarı-Kırmızılı yöneticilerin ve futbolcularının şampi-yonluk yolunda havlu attık lafını demelerini bekliyorlar. Fenerbahçe'nin ve kendisinin beklentisi bu mudur” dedi.

Galatasaray'ın kimseyi hiçbir yere şikayet etmediğini belirten Ergün, “Fenerbahçe'yi UEFA'ya şikayet ettiğimize dair bir tane belge çıkarsınlar. Bunlar karanlıkta sıkılan kurşunlar… Ya tutarsa misali… Türkiye'de mağduru oynamak prim yapıyor. Fenerbahçe de şu an mağduru oynuyor” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:08:42,