SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Makarova, Williams’ı eledi

Makarova, Williams’ı eledi

Tek kadınlarda 9 numaralı seribaşı Kerber, Avustralyalı Gajdosova'yı, 22 numaralı seribaşı Makarova ise dünya 37 numarası Venus Williams'ı yenerek ikinci tura yükseldi.

Sezonun ilk “grand slam”i Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nda, tek kadınlarda 9 numaralı seribaşı Angelique Kerber, evsahibi ülkeden Jarmila Gajdosova’yı, 22 numaralı seribaşı Ekaterina Makarova ise dünya 37 numarası Venus Williams’ı 2-1 yenerek tur atladı.

Avustralya’nın Melbourne kentinde bulunan Rod Lover Arena’daki tek kadınlar ilk tur maçında, Alman Angelique Kerber ile dünya 329’uncusu Avustralyalı Jarmila Gajdosova karşı karşıya geldi.

Kerber, 43 dakika süren ilk seti 6-3 kazandı. İkinci setin başında düşerek kısa bir süre sakatlık yaşayan Gajdosova, seyircisinin de desteğiyle ikinci seti 6-0 aldı ve maça denge getirdi (1-1).

İkinci sette yaşadığı beklenmedik puan kayıpları karşısındaki şaşkınlığını üçüncü sette üstünden atan Kerber, oyuna tekrar ağırlığını koyarak final setini 6-2 kazandı ve 1 saat 47 dakika süren karşılaşma sonunda 2-1’lik skorla ikinci tura çıktı.

Kerber’in ikinci turdaki rakibi, Fransız Caroline Garcia ile Rus Alla Kurdyavtseva araındaki maç sonucunda belli olacak. VENUS WİLLİAMS, TURNUVAYI, İKİNCİ TURDA TRİBÜNDEn TAKİP EDECEK

Tek kadınlar ilk turundaki bir diğer maçta, 22 numaralı seribaşı Rus Ekaterina Makarova ile dünya 37 numarası ABD’li Venus Williams mücadele etti. Margaret Court Arena’da yapılan mücadelenin ilk setini, eski dünya 1 numarası ve 2003 finalisti Venus Wiliams, 6-2 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci set büyük çekişmeye sahne oldu. 57 dakika süren seti, Rus raket Makarova 6-4 kazandı ve durumu 1-1’e getirdi. Son 2 yılın çeyrek finalisti Makarova, 1 saat süren final setini de 6-2 alarak Venus Williams’ı saf dışı bıraktı.

Makarova ikinci maçını, İspanyol Anabel Medina Garrigues ile Amerikalı Falconi İrina arasındaki maçın galibiyle oynayacak.