SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun ilk “grand slam”i Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nda, tek erkeklerde 2 numaralı seribaşı Novak Djokovic, dünya 96’ncısı Slovak Lukas Lacko’yu 6-3, 7-6 ve 6-1’lik setlerle 3-0 yenerek ikinci tur vizesini aldı.

Rod Lover Arena’da oynanan tek erkekler ilk tur maçında, şampiyonluk unvanını korumaya çalışan Sırp Novak Djokovic ile dünya 96 numarası Slovak Lukas Lacko karşılaştı.

Lacko, Djokovic’in servisini kırmasına rağmen, iki kez servisinin kırılmasına engel olamayınca ilk seti 6-3 kaybetti. İkinci sette ise başa baş bir oyun vardı. 6-6 eşitlik sonrası setin galibini belirlemek için “tie break”e gidildi. “Tie break”te rakibine 7-2 üstünlük kuran Sırp raket, maçta durumu 2-0’a getirdi.

Djokovic, üçüncü sette konsantrasyonunu yitiren Lacko’ya karşı 6-1 üstünlük kurdu ve seti 6-1, 1 saat 50 dakika süren maçı da 3-0 kazanarak, Avustralya Açık’ta yoluna devam etti.

Dünya 2 numarası, ikinci maçında, dünya sıralamasının 98. basamağındaki Arjantinli Leonardo Mayer’in karşısına çıkacak.

Bu arada Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nda ilk gün seyirci rekoru kırıldı. Geçen yıl 45 bin 361 biletli seyircinin izlediği ilk gün karşılaşmalarını, bu yılın ilk gününde 47 bin 491 biletli seyirci izledi.

Organizasyondan sorumlu yetkililer, bu yıl uluslararası medyanın, şampiyonaya daha fazla ilgi gösterdiğini belirtti.