SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Boluspor, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sanica Boru Elazığspor’un defans oyuncusu Adem Alkaşi’yi renklerine bağladı.

Kulüpte düzenlenen imza töreninde konuşan Profesyonel Futbol Şube Sorumlu Asbaşkanı Cüneyt Koparan, Adem’in Süper Lig tecrübesi olduğunu, PTT 1. Ligi’ni de yakından tanıdığını, birkaç hafta süren görüşmenin ardından transferin gerçekleştiğini söyledi.

Koparan, transferin Boluspor camiası ve Adem için hayırlı olmasını dileyerek, “Adem ile 1,5 yıllık anlaşma yaptık. İstikrarlı bir oyuncu. Lig ortalaması 30 maçın üzerinde. İnşallah Bolumuza hayırlı, uğurlu olur” diye konuştu.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü aktaran Koparan, teknik heyet ve transfer komitesinin belirlediği mevkilere nokta transfer yapmak istediklerini, boşa atılacak paraları olmadığını, takıma direkt katkı sağlayacak oyuncularla görüştüklerini, 2 ya da 3 nokta için transfer düşündüklerini dile getirdi.

Adem Alkaşi ise Boluspor yönetiminin transfer konusunda kendisine iyi niyetle yaklaştığını anlatarak, “Boluspor, köklü bir kulüp. Bu kulübün şu an bulunduğu ortamdan ben de rahatsızım. Elimizden gelenin en iyisini yaparak, Boluspor’u bu sene hak ettiği yere taşımak istiyoruz. Gelecek yıl ise Boluspor’ın 50. yılı. Bu yılda da Boluspor’u Süper Lig’e taşımak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Alkaşi, PTT 1. Lig’deki takımların birbirini yenecek güçte olduğunu, Boluspor’un ligin başından beri şansız şekilde maçlar kaydettiğini, güzel seri yakalayarak bunu telafi edebileceğini vurguladı.

Yayınlanma Tarihi:16:30,