SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1 Lig’de gol krallığı sıralamasında Balıkesirsporlu Muhammet Reis 11 golle ikinci, Karikari ise 10 golle üçüncü sırada bulunuyor.

Türkiye profesyonel futbol liglerinde bugüne kadar yapılan maçlara göre en fazla golü, Manisaspor’dan Slavko Perovic attı. 13 golü olan bu oyuncu, PTT 1. Lig’in gol krallığında zirvede yer alıyor.

Ligde, Perovic’in ardından ise 11 golle Balıkesirspor’dan Muhammet Reis ve 10 golle Karikari geliyor. Gol krallığında ikinci ve üçüncü sırada bulunan, birbirleriyle yarışan bu oyuncular ikinci yarıya da golle başladı. Hafta sonundaki TKİ Tavşanlı Linyitspor maçının 2 golünü Muhammet ve Karikari attı.

Profesyonel futbol ligleri içinde de üst sıralarda bulunan bu oyuncular, Süper Lig’in gol krallığında 10 golle ilk sırayı paylaşan Beşiktaşlı Almeida, Sivassporlu Aatif ve Galatasaraylı Burak Yılmaz ile yarışıyor.

Muhammet Reis, önce takımının başarısının geldiğini belirterek, lig başında 15 gol hedeflediğini söyledi. Bu hedefi yakalamasına 4 gol kaldığını dile getiren Reis, takım arkadaşıyla yarış içinde olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:11:48,