SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldız isim İngiltere yolcusu

Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Chelsea, daha önce David Luiz takasında gönderdiği Matic'i 25 milyon euro vererek Benfica'dan geri alıyor.

Güncellenme: 13:49, 12/01/2014
Yıldız isim İngiltere yolcusu

Sporx’te yer alan habere göre, İngiltere Premier Lig takımı Chelsea, Benfica’nın Sırp orta saha oyuncusu Nemanja Matic’i 25 milyon euro karşılığında trasfer etttiği ifade edildi.

Jose Mourinho’nun orta sahaya eklemek istediği Matic, David Luiz’in Benfica’dan Chelsea’ye Carlo Ancelotti döneminde transferi sırasında 30 milyon euroya ek olarak Chelsea’den Benfica’ya gitmişti. Chelsea, transferi için 25 milyon euro ödeyeceği Matic’i daha önce 5 milyon euro karşılığnda kadrosuna katmıştı.

Portekiz’de geçtiğimiz sezonun oyuncusu seçilen Nemanja Matic’in sözleşmesinde 45 milyon euroluk serbest kalma maddesi olmasına rağmen, Chelsea Portekiz ekibini bu fiyata ikna etti. Sırp orta saha oyuncusunun pazartesi günü Londra’ya giderek imza atacağı belirtildi.

Chelsea’nin bu transfer için bütçeyi Kevin de Bruyne’u 21 milyon euroya Wolfsburg’a satarak çıkaracağı, kadroda şans bulamayan Essien’i ise isteyen bir kulübe göndereceği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:13:23,