SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Real Madrid’den Arsenal’e transfer olan Mesut Özil, Ada basınına bir röportaj verdi

Arsene Wenger’in takımında oynamanın kendisini mutlu ettiğini, eğlendiğini belirten Mesut Özil, 2005’ten beri kupa kazanamayan takımına bir kupa kazandırmayı hedeflediğini belirtti.

Mesut; “Burada çok rahatım. Sahada ne kadar iyi anlaştığımızı ve nasıl birlikte hareket ettiğimiz gözlemleyebilirsiniz. Takım muhteşem ve oyun anlayışıma uygun olduğu için çok rahat uyum sağladım. Buradaki Alman oyuncular benim İngiliz yaşamına uyum sağlamama ve kendimi hızlıca ispat etmeme yardımcı oldular” dedi.

Türk asıllı yıldız oyuncu, “Kendinize kişisel hedefler koymalısınız. Benim de var. Her oyuncu sağlıklı kalmak ve harika futbol oynamak ister. Bunun dışında her maç kendimi geliştirmek ve önemlisi takımın başarılı olmasını sağlamak, sezon sonunda kupalar kazandırmak istiyorum” sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

“DAHA TEMPOLU, DAHA YORUCU” Mesut Özil, bir Arsenal oyuncusu olmayı tarif ettiği röportajında; “Bir hücum oyuncusu olarak, burada çok memnun oluyorsunuz. Ancak, hiçbir zaman takım savunması için çalışmayı bırakmıyorsunuz. Modern futbolda, savunmacılar sadece savunma, hücumcular yalnızca hücum oynamıyor. Özellikle, Premier Lig’de maçlar daha tempolu oluyor, daha fazla yoruluyorsunuz. Genel olarak, bu ligde oynamak keyif verici” ifadelerini kullandı.

“BURADA KÜÇÜK TAKIMLAR FAZLA CESUR” Yıldız oyuncu; “Burada maçların öncesi ve sonrası da fazlasıyla yorucu oluyor. Bundesliga veya La Liga’da bazen tabelanın alt tarafındaki takımlarla oynadığınızda daha rahat olursunuz. Burada tam tersi bir durum söz konusu. Küçük takımlar kendilerini herkese kanıtlamak için fazla cesur, fazla mücadeleci oluyor. Hücum etmekten korkmuyorlar diyerek sözlerini noktaladı.

(Sporx)